Hayırlı cumalar! 14 Şubat Cuma mesajları ve en anlamlı cuma sözleri!

0


Müslümanlar arasında haftanın en kıymetli günü olarak kabul edilen Cuma günü geldi çattı. Cuma günleri, güzel cumalar dileğini bildiriler ile göndermek isteyenler en yeni, mealli ve fotoğraflı olanları sayfamızdan seçebilirler. Cuma gününe hususî iletileri ve kelamları toplumsal medya (Facebook, Instagram, Twitter vb.) üzerinden süratlice göndermek mümkün. İşte 14 Şubat’a kişisel cuma iletileri ve lafları.

İŞTE EN YENİ CUMA BILDIRILERI VE KELAMLARI

Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Iyi Cumalar.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Iyi Cumalar.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, iyi cumalar dilerim.

Kalbinizden gecen tüm dua’lar, lisanınızdan amin olarak dökülsün inşallah. Iyi cumalar… Mevlana diyor ki; dua edecek şık bir gönlün yoksa şık yürekli kişilerden dua iste. Iyi Cumalar…

Allah’ım! Akşama ulaştığımız üzere sabaha, sabah ulaştığımız üzere de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Iyi Cumalar.

Ey Rabbim! Hanemizden rahmeti, lisanımızdan duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü ışıklı kıl! Amin. Güzel Cumalar.

Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden farklı koyma. DuaIarınızı bekIer, güzel Cumalar dilerim.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu şık günün rahmeti üzerinize olsun. Iyi Cumalar.

Gül sevginin tacıdır, her bahar gül taçlanır. O Gül ki Muhammed’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu, sevgi dolu birçok Cumalara. Selam ve dua ile Iyi Cumalar.

Huzur ve inanç içinde yenen kuru bir ekmek, kaygı içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın karar sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun

Sıklıklar içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Iyi cumalar dilerim.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile güzel cumalar dilerim.

Allah’ım! Lisanlara destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Güzel, bereketli, huzurlu ve sıhhat dolu günler dilerim.

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin duşunuza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, iyi Cumalar.

Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, günahlarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammediyle’ yardım etsin inşallah. Güzel Cumalar.

Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Müslümanlar Cuma gününü haftanın en güzel günü olarak kabul ediyor. Cuma gününde sevdiklerini bu kişisel güne eriştiği için kutlamak hayli değerlidir.

Ey Rabbimiz bugün de sana kuI oIarak eI açıyoruz. Bugün bütün şerIeri bizIerden uzak eyIe. Sürpriz beIaIardan bizIeri koru. MutIuIukIarı, huzurIarı ve güzeIIikIeri hayırIı bir şekiIde ver. Ve bizi bugün sevdikIerimizden farklı koyma. DuaIarınızı bekIer, hayırIı Cumalar dilerim.

Yakınlık ne vakitle ne mekanla sınırlıdır… Eller Allah’a açıldığında akla birinci gelen sevilenlerdir… Aklımda yüreğimde ve duamdasınız… Cumanız mübarek olsun…

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız mübarek olsun!

Üzerine güneş doğan en güzel gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yeniden o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum’a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

14 ŞUBAT CUMA HUTBESİ: ALLAH İLE KUL ARASINDAKİ BAĞ

Muhterem Müslümanlar!

Okuduğum ayet-i kerimede Refî Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Her kim yeterlilik yaparak kendini Allah’a teslim ederse elbet en sağlam kulpa tutunmuştur. İşlerin sonu lakin Allah’a varır.” Okuduğum hadis-i şerifte Resûl-i Ekrem (s.a.s) şöyle buyuruyor: “Kim, Allah’a kavuşmayı dilek ederse, Allah da o kimseye kavuşmayı istek eder. Kim de Allah’a kavuşmaktan hoşlanmazsa, Allah da o kimseye kavuşmaktan hoşlanmaz.”

Aziz Müminler!

Pahalı Müslümanlar!

Ulvî Rabbimiz, samimiyetle kendisine iman eden kullarından razı olur. İmanında samimi olmak, gönülden ibadet etmeyi ve hoş ahlâka müsait yaşamayı beraberinde getirir. Mümin, Allah Teâlâ’ya olan muhabbetini, değerini ve bağlılığını ibadetleri kadar, ak ve nezih davranışlarıyla da gösterir. Allah Teâlâ, mümin kullarının dua ve yakarışlarına icabet eder. Isteğine erişmek için çalışanları yalnız ve yardımsız bırakmaz. Kul her ne hengam “Allah’ın yardımı ne devir gelecek?” diye niyazda bulunsa, Rabbimiz de “Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.”iv müjdesiyle onu karşılar. Hakikaten bir kutsi hadiste Sevgili Peygamberimiz, Cenâb-ı Hakkın şöyle buyurduğunu bize nakleder: “Ben, kulumun benim hakkımdaki zannı ne ise öyleyim. Beni andığında onunla beraberim. O beni kendi başına anarsa, ben de onu kendi başıma anarım. O beni bir topluluk içinde anarsa, ben de onu o topluluktan daha güzel bir topluluk içinde anarım. O bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir arşın yaklaşırım. O bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak gelirim!”

Kıymetli Müminler!

İnsanoğlu kimi hengam nankör ve bencil, kimi vakit da aceleci ve gafil davranabilir. Biz kuluz. Bazen Rabbimizin bizi her an gördüğünü, duyduğunu ve bizden salih ameller beklediğini unutabiliyoruz. Günaha düşüyor, bilerek ya da unutarak kusur edebiliyoruz. Yolumuzu kara bulutlar kapladığında, ayağımız kaydığında, gözümüze perde indiğinde pişman olacağımız işler yapabiliyoruz. Ama ne olursa olsun yegâne sığınağımız “merhametlilerin en merhametlisi” olan Âli Allah’tır. O, affedicidir, affetmeyi sever. Merhamet ve mağfiret kapısını son nefesimizi verinceye kadar açık meblağ. Kur’an-ı Kerim’de bize şöyle buyurur: “Ey kendilerinin aleyhine günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Elbet Allah bütün günahları affeder. Akıllıcası O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”

Aziz Müslümanlar!

Kur’an bizi uyararak şöyle diyor: “Allah’ı unutan ve bu yüzden de Allah’ın da onlara kendilerini unutturduğu kimseler üzere olmayın.”vii Bu ihtara kulak verelim. Rabbimizle aramızdaki kulluk bağını itinayla koruyup güçlendirelim. O’na hakkıyla ibadet edelim; yalnız O’ndan yardım dileyelim. Rabbimize gönülden dua edelim. İşlediğimiz tüm günahlarımıza tevbe edelim. Unutmayalım ki kim Rabbini unutur ve Onunla arasındaki kulluk bağını koparırsa, Allah Teâlâ da onu rahmetinden uzaklaştırır. Yerkürede yüreğine kaygı salar, ahirette yüzüne bakmaz ve onu büyük bir azaba uğratır.

The post Hayırlı cumalar! 14 Şubat Cuma mesajları ve en anlamlı cuma sözleri! appeared first on Kıbrıs Haberleri.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here