Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

HAYTAP’tan deve güreşlerini kaldıran Bayraklı Belediye Başkanı Sandal’a teşekkür

Yaşam 17 Mayıs, 21:58'de eklendi


Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın Bayraklı’da deve güreşlerini kaldırma sonucuna yurttaşlardan ve sivil cemiyet kuruluşlarından destek sunar gelmeye devam ediyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), İzmir temsilcileri Başkan Sandal’ı makamında ziyaret ederek, deve güreşlerinin iptali ile ilgili kararından dolayı teşekkür belgesi verdi.

HAYTAP İzmir temsilcisi Esin Önder, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı 2010 yılından bu yana sürdürülen deve güreşleri etkinliğini iptal ederek, buraya harcanacak bütçenin eğitime aktarılacak olmasından dolayı kutlama etti. Kararın kıvanç verici bulunduğunu ifade eden Önder, Sandal’a teşekkür belgesi verdi, sokak hayvanları ile ilgili kitap armağan etti.

Bugüne dek almış olduğu teşekkür belgelerinin en anlamlısı bulunduğunu vurgulayan Başkan Sandal, “Alınan kararın peşinden vatandaşlardan ve sivil cemiyet kuruluşlarından destek gelmesi bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Deve güreşlerine harcanacak para maddi imkansızlıklar sebebiyle eğitimlerine devam edemeyen çocuklarımız için harcanacak. Bana verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.