Hayvanat bahçesindeki şempanze ziyaretçilerin önünde doğurdu

0


Britanya’nın Chester kentindeki hayvanat bahçesine 13 Temmuz’da gidenler bir sürprizle karşılaştı: bir şempanze ziyaretçilerin önünde doğurdu.

Fotoğraf: Twitter

7.5 aylık hamile anne şempanze Alice’in yavrusunu sağ salim kucağına almasını izleyen bir ziyaretçi, “Hayatımda tanık olduğum en güzel anlardan biriydi” dedi. Bir diğeri ise “Benim için ömür boyu gülümseyerek anımsayacağım bir deneyim oldu” diyerek duygularını ifade etti.

Batı Afrika şempanzelerinin nüfusunun 18 bine indiğine dikkat çeken Chester Hayvanat Bahçesi Müdürü Mike Jordan, “Nesillerinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan şempanzelere bir yenisinin eklenmesi bizi çok sevindirdi” dedi. Jordan, doğumu ziyaretçilere izletmelerinin amacının hem onlara hoş bir sürpriz yapmak hem de hızla sayıları azalan şempanzelerin durumuna dikkat çekmek olduğunu vurguladı.

Hayvanat bahçesindeki 21 şempanzelik aileye dahil olan dişi olan yavruya henüz isim konulmadı. Anne Alice’in bir an bile yavrusunu yalnız bırakmadığını anlatan bakıcıları kısa sürede bir isim bulacaklarını söyledi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here