Hikmet Karaman Deniz Türüç Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı

0

Spor Toto Süper Lig’inim önemli takımlarından İstikbal Mobilya Kayserispor, kulübün tesislerinde yapılan antrenman ile birlikte 2019-2020 sezonunu açtı. İlk antrenman Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın yönetiminde Kayserispor Kadir Has Tesislerinde gerçekleştirildi. Antrenmandan önce bir röportaj vererek gazetecilerin sorularına cevap veren Hikmet Karaman, takımdan ayrılacağı ile ilgili çok sık haberler ortaya atılan Deniz Türüç hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. hoşgeldin bonusu veren bahis siteleri

​​​​​Antrenman 10 Gün Boyunca Çok Yoğun Geçecek

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sezonun bu ilk antrenmanında 10 günün çok yoğun geçeceğini ancak katılımın çeşitli nedenlerden dolayı da yeterli olmayacağının altını çizdi. Geçen sezon sona erdikten sonra Artem Kravetsve Deniz Türüç gibi bazı futbolcuların milli takım kampına çağrıldığını belirten Hikmet Karaman, Sakıb Aytaç’ın askere gidip geldiğini ve dönüşte kendisine 4-5 gün kadar izin verdiklerini sözlerine ilave etti. Takımdan ayrılan oyuncuların yerini doldurmak için ise Kayserispor Kulübü’ne yakışan bir şekilde gerekli transferlerin yapılacağını söyleyen tecrübeli teknik direktör, bu transferler ile beraber lige daha hazır olarak girmek istediklerini dile getirdi.

Çok İyi Transferler Yapılacak

Kayserispor Futbol Kulübü’ nün bu yıl yapacağı transferler ile ilgili önemli açıklamalar yapan Hikmet Karaman, Ziya’nın oynadığı ligde kendisini kanıtlamış bir futbolcu olduğunu ve onun da bu sezon takımdaki forma yarışına dahil olacağını belirtti. Bu futbolcuların çok kaliteli birer oyuncu olduğunu ve bundan dolayı kulüp yönetimine de teşekkür ettiğini söyledi. Baba transferler yapacaklarını sözlerine ekleyen Teknik hoca, asıl transferlerin Süper Lig’de hem takımı ayakta tutup hem de yukarılara doğru çıkaracak oyunculardan yola olmasını istediklerini ifade etti. Transfer konusu ile ilgili yönetim kurulunun çok harika bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Hikmet Karaman, kendisinin de transfer olayının içerisinde yer aldığını açıkça dile getirdi. Hayırlı olsun temennilerinde bulunan tecrübeli teknik direktör, takımda bulunan genç futbolcular ile geçen sezon yaklaşık 4 ay boyunca birlikte antrenman yaptıklarını ve bu oyuncuların bir kaçının bu dönem takıma girmesini beklediğini ifade etti.

Deniz Türüç Transferi Yönetimin İşi

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, futbolcu Deniz Türüç ile ilgili çıkan transfer dedikodularını kendisine sorulması üzerine; Deniz Türüç konusunun yönetimin işi olduğunu ve takımdaki tüm futbolcuları için transfer teklifi gelmesinin normal olduğunu dile getirdi. Sözlerine, önemli olan konunun kulübün ekonomik olarak kendilerinin rahatlamasını sağlayacak bir transferi yapabilmesi şeklinde devam eden tecrübeli çalıştırıcı, Deniz Türüç’ün aslında, Kayserispor camiası için çok büyük öneme sahip bir futbolcu olduğunu da dile getirdi. Hiçbir teknik adamın Deniz gibi bir oyuncunun takımından ayrılmasını istemeyeceğini vurgulayan Hikmet Karaman, o transferden elde edilecek gelirin Kayserispor’a büyük katkı sağlaması gibi bir durum söz konusu olduğunda ise kulübün kendi çıkarını düşünerek hareket etmesinin doğal olduğunu söyledi ve şimdilik ortada hiç bir şey yok diyerek sözlerini sürdürdü. Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sezon öncesi yapacakları hazırlık maçlarının tarihleri hakkında büyük oranda karar verdiklerini, 2’nci etap yaz kampı için ise 16 Temmuz’da Avusturya’ya gitmeyi planladıklarını belirtti.

Plange Deneme Amacıyla Alındı

İstikbal Mobilya Kayserispor’un, Burkina Faso’dan transfer ettiği sol kanat oyuncusu Nii Plange’ın (30) deneme amacıyla alındığını ifade eden Hikmet Karaman, yeni sezonun ilk hazırlık antrenmanında Ganalı futbolcu Bernard Mensah’ınönerisi üzerine Nii Plange’nin takımla beraber çalışmalara başladığını söyledi. Hikmet Karaman’ın, Nii Plange ile antrenman sürerken kısa bir süre sohbet etmesi ise gözlerden kaçmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here