Huawei: Kullanıcılara hizmet sağlamaya devam edeceğiz

0


Huawei, Google’nin erişim engelleme sonucu sonrası izahat yaparak kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmet sağlamaya devam edeceğini deklare etti.

Huawei’den meydana getirilen açıklamada, Huawei’nin Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine mühim katkılarda bulunmuş olduğu ve Android’in en mühim küresel iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre yarar elde eden bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarla yakın bir halde çalmış olduğu kaydedildi.

Açıklamada, firmanın, tüm dünyada bugüne dek satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm Huawei ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edeceği açıklandı.

Firmanın, dünya genelinde tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceği bildirildi.

Google ve Android’den izahat

Huawei açıklamasında, Google ve Android’in mevzuya ilişkin değerlendirmelerine de yer verildi.

Google’den meydana getirilen açıklamada, “Kanuna uyuyor ve neticeleri gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut Huawei cihazlarında çalışmaya devam edecek” ifadesi kullanıldı. 

Android’den meydana getirilen açıklamada da, “ABD hükümetinin son eylemlerine uymak suretiyle attığımız adımlarla ilgili olarak Huawei kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla beraber, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği şeklinde hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini güvence ederiz” denildi. 

Google, Çinli teknoloji devi Huawei’nin ABD hükümeti tarafınca kara listeye alınmasının peşinden Huawei kullanıcılarının Android işletim sistemine olan erişimini askıya aldığını açıklamıştı.

Google’nin bu kararından sonrasında Intel ve Qualcomm şeklinde öteki ABD’li teknoloji şirketleri de Huawei’ye karşı yaptırım uygulayacağını duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here