12.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 12, 2021
spot_img

İngilizce Kursları Öğrenciye Ne Katıyor?

Her ne kadar farklı görüşler olsa da, İngilizce kurslarının öğrencilere kattıkları konusunda genel olarak ülkemizde olumlu görüşler bulunuyor. Gerek sınavlara hazırlanan öğrenciler, gerekse kariyer basamaklarını hızlı yükselmek isteyen çalışanlar tarafından tercih edilen dil kurslarını gelin Ankara ingilizce kursları konusunda Diplomat Akademi’yi tercih etmiş bir öğrencimizden dinleyelim.

Öncelikle “bir lisan bir insan” felsefesi genellikle dil kurslarını tercih edenler tarafından temel bir motto olarak görülmekte. Genellikle dil kurslarının en önemli artısı pek tabi ki öğrencilere güncel kaynak temini ve alanında uzman native hocalarla birebir ders imkanlarına sahip olmak olarak gösterilebilir. Bu anlamda genel olarak dil kursları öğrencilerinin önce seviyelerini belirleyerek, seviyelerine uygun bir yol haritası çizerler. Bunu da genellikle seviye tespit sınavları yoluyla sağlarlar. Ayrıca ihtiyaç ve gereken süreye göre özel veya grup ders alternatiflerinin seçimi oldukça önemlidir.

Bir kursun yasal olduğunu nasıl anlarsınız ?

İster franchise ister marka ister kurumsal kursları tercih edin, ilk bakacağınız nokta MEB sertifikasının olup olmamasıdır. Mutlaka MEB sertifikalı ve referansları olan kurumları tercih etmeye dikkat edin.

Özel Ders mi Grup Ders mi ?

Pek tabi ki, özel dersin ve grup derslerin kendine has karakteristik avantajları ve dezavantajları mevcut. Grup dersi almak maliyet avantajı sağlamanın yanında düzenli olarak, öğrenmeye zaman ayırmanıza yardımcı olur. Grup dersler daha çok ortak paydada buluşacağınız, ortak dil hedefleriniz olan yeni arkadaşlar tanımanıza da yardımcı olur. Bazı öğrencilerimiz grup derslerini daha eğlenceli buluyor ve hatta sürekli ilgi üzerlerinde olmadığı için daha az yorucu buluyorlar. Örneğin, IELTS Özel Ders Ankara arayışınız varsa, native hocalar size büyük katkı sağlayacaktır.

Yerli eğitmen mi ? Native eğitmen mi ?

Bu sorunun cevabı da seviyenizle ve dil eğitimi alma amacınızla yakından ilgili. Örneğin; orta seviyedeyseniz ve konuşmanızı geliştirmek istiyorsanız ya da TOEFL, IELTS tarzı uluslararası bir sınava hazırlık aşamasındaysanız, native eğitmenler daha faydalı olacaktır. Fakat genellikle başlangıç seviyesinde yerli eğitmenler, eğitmen öğrenci iletişimini hızlı sağlamak adına tercih edilmektedir.

Kursa Gerçekten Gerek var mı ?

Dil öğrenmenin her aşamasında en önemli kaynağınız olacak başarılı bir kursa her zaman ihtiyacınız olacaktır. Genellikle Türkiye’de dil kurslarının ana tercih edilme sebeplerinin başına sınav hazırlığı gelmektedir. Kursların da hem güncel kaynak hem de sınav formatını çok iyi bilen eğitmenlere sahip olmaları temel avantajları ve tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Bu nedenle, kendiniz sınava hazırlanacaksanız eğer, ayıracağınız zamanı ve disiplinli çalışma programınızı mutlaka çok iyi analiz etmelisiniz. Örneğin YDS kursu Ankara arayışınız varsa, seviyenize göre ciddi bir süre ayırmanız gerekiyor.

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler