Ana SayfaHaberlerEğitimİngilizce öğrenmek için 10...

İngilizce öğrenmek için 10 harika dergi

Dergiler hayatımızda önemli bir yere sahip bilgi gölleridirler. Günlük olayları öğrenebileceğimiz gazeteler de çok önemlidirler fakat gazete haberlerinin derinlikleri yoktur. Gazete okudukça hep aynı olayların etrafında dönüp durduğumuzu hissederiz. İngilizce öğreniminize katkı sağlayabilecek sitelerden biriside İngilizce Bankası dır.

Dergilerse haberin ötesine geçerler ve önemli kavramları derinlemesine işlerler. Dergilerle birlikte günlük haberler daha da anlamlı hale dönüşürler.

Dergiler ayrıca hobilerimizi yaşayabileceğimiz ve kendimizi ilgi duyduğumuz alanlarda daha da yetkin hissedebileceğiniz platformlardır.

Bu ve bunun gibi birçok avantajı olan dergiler İngilizce öğreniminde de çok değerli kaynaklardır. İngilizcede çok sayıda köklü dergi mevcuttur. Bu dergilerden ilgi alanlarınıza uyanları okuyarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Aşağıda tüm dünyada tanınan ünlü dergilerden seçtiğimiz on tanesini bulabilirsiniz.

1. Mental Floss

İlginç bilgilerin bulunduğu bu dergide uzaydan hayvanlar dünyasına, ilişkilerden pratik bilgilere kadar birçok konuda kısa ve ilgi çekici yazı bulabilirsiniz. Genel konularda ilginç bilgileri okumayı seven birisi iseniz bu dergi tam size göre olacaktır.

İngilizce öğrenmek için dergiler1

2. Fast Company

Bir iş dergisi olan Fast Company yenilikçi fikirlere odaklanması teknolojiyi merkeze alması ile tanınıyor. Kolay okunabilen tarzıyla eğer iş dünyasını yenilikçi bir bakış açısıyla takip etmek isterseniz farklı ve değerli bir kaynak buldunuz demektir.

İngilizce öğrenmek için dergiler2

3. Economist

Dünyadaki en ünlü dergilerden bir tanesidir. Makaleler her ne kadar biraz ağır olsa da bilgi açısından doyurucu özellikleri ile tatmin edicidirler.

İngilizce öğrenmek için dergiler

4. Reader’s Digest

Mental Floss gibi bir diğer çeşitli ilginç bilgilerin olduğu dergidir. İsminden dolayı ilk başta kitap inceleme dergisi beklentisi oluştursa da dergi aslında farklı konularda orijinal makaleleri kapsıyor. Kolay okunabilen bu yazılar İngilizcenizi hayli ilerletecektir.

İngilizce öğrenmek için dergiler

5. Time

Time belki de dünyada en fazla bilinen dergidir. Her sayısı olay olan dergi haftalık olarak çıkmaktadır ve tüm dünyada satılmaktadır. Dünyadaki her olayı konu olarak işleyen dergide siyasetten, sanata, bilimden teknolojiye kadar her konuda derinlikli bilgi bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için dergiler

6. People

Ünlülere ait haberleri yayınlayan dergilerden en bilinenlerinden biri olan People ile ünlü dünyasına ait tüm dedikoduları bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için dergiler

7. Vogue

Moda dünyasının devi olan bu dergi sanat, stil ve fotoğrafçılık üzerinedir. Birçok kişinin moda meraklısı olduğu bir gerçektir ve bu dergi bu ihtiyacı fazlasıyla karşılamaktadır. Kalın cildi ve içindeki sayısız fotoğrafı ile dergi görsel bir şölen sunmaktadır.

İngilizce öğrenmek için dergiler

8. ShortList

Ücretsiz haftalık erkek dergisi olan ShortList şehirli erkekler için tasarlanmıştır. İnternet versiyonu da bulunan dergide erkeklerin ilgisini çekebilecek birçok konu yer almaktadır.

İngilizce öğrenmek için dergiler

9. National Geographic

Economist ve Time gibi dünyadaki en ünlü dergilerden biri olan National Geographic ağırlıklı olarak bilim, coğrafya, tarih ve dünya kültürü üzerine makaleler yayımlamaktadır. Aylık yayımlanan dergi fotoğraflarıyla da ayrı bir estetiğe sahiptir.

İngilizce öğrenmek için dergiler

10.  Rolling Stone

En ünlü müzik dergilerinden olan Rolling Stone başta Rock müzik olmak üzere tüm müziklere yönelik nitelikli haber, araştırma, röportaj yapmaktadır. Kaliteli makaleleri içinde barındıran Rolling Stone ile müzik üzerine ciddi bir kültürel birikim yapabilirsiniz.  

İngilizce öğrenmek için dergiler10

İngilizce öğrenimi ile ilgili daha fazla bilgi için https://ingilizcebankasi.com/

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tarihten günümüze, 100 Afişle İşçinin Emekçinin Bayramı 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ruhu, ilk kez 1856'da Avustralya'nın...

Avuç içi kadar mutluluk veren özel resimler!

Rus Sanatçı  Svetlana Kolosova tarafından avuçlara yapılan resimlerden olan çalışmalar büyük...

17 inanılmaz çalışmasıyla Rus Fotoğrafçı Anton Belovodchenko

Rus Fotoğraf Sanatçısı Anton Belovodchenko'nun kadın vücudunun anatomik yapısını konu alan...

Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili dehşet verici 25 bilgi

Nükleer santrallere neden karşı çıkmalıyız? Mersin'de yapılan Akkuyu Nükleer santrali nedir,...

Tartışı-Yorum

İşini hakkıyla yapmak seküler bir namus yeminidir

Barış Ünlü’nün bugün davası vardı, Ankara Adliyesinde, DTCF’nin tam karşısı; çok farklı dönemlerin mimari anlayışını yansıtmakla beraber her ikisi de olabildiğince “çatık kaşlı”. Sosyoloji bölümünün eski dersliği, 433 diye...

“Bize Her Yer İnönü”

  Kadir Gürhan “Bize her yer Trabzon” cümlesi Trabzonsporlularca özellikle deplasman tribünlerde yapılan yaygın bir tezahürattır. Yıllarca Trabzonspor taraftarı bize bu tezahüratla her deplasmanın birer Avni Aker olduğunu gösterdi. 2014-15 sezonu (Süleyman...

Zannımın kıpırtıları

Kendi öz farklılığı insanı değerli kılan en önemli unsurdur. Farklı bakış açıları, farklı soluk alış-verişler ve hayatı farklı yudumlayışlar hayat tuvalinde manzarayı ısıtan en canlı renklerdir. Bütün bu farklılıkları...