İnsanları aptallaştıran virüs!

0

The Independent tarafından geçilen haberde, bilişsel yetenekler üzerinde olumsuz etki göstermek suretiyle insanları aptallaştıran bir virüsün ABD’li bilim adamları tarafından tespit edildiği belirtildi.

Nebraska Üniversitesi Johns Hopkins Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen araştırma çalışmasını yürüten uzmanlar, yaptıkları açıklamalarda, daha önce hiçbir sağlıklı insan metabolizmasında söz konusu virüse rastlanmadığını belirttiler.

İnsan gırtlağındaki mikroplar üzerine yapılan bir bilimsel araştırma esnasında tesadüfen bulunan virüsün DNA’sı ise doğadaki yeşil yosunları tahrip eden virüsün DNA’sına birebir uyum gösteriyor.

Aptallık virüsünün keşfinden sonra gerçekleştirilen bilimsel çalışmaya iştirak eden 90 katılımcının 40’ında söz konusu virüse rastlanırken, bu kişiler görsel algı ve dikkat gerektiren testlerde virüsü taşımayanlara göre daha kötü sonuçlar elde etti.

Söz konusu araştırmayı gerçekleştiren ekibe başkanlık yapan viroloji (virüs bilimi) uzmanı Dr. Robert Yolkena, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, testlere katılan insanların arasındaki psikolojik farklılıkların bir kısmının genlerle ilgili olduğunu, bir diğer kısmının ise vücuttaki mikroorganizmalardan kaynaklandığını belirterek, ‘‘Söz konusu çarpıcı örnek, vücudumuzda yaşayan ve zararsız oldukları varsayılan bazı mikroorganizmaların insanın algısal süreçleri ve bilişsel yetenekleri üzerinde olumsuz etki gösterdiğini kanıtlamaktadır’’ dedi.

Kaynak: Rusya’nın Sesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here