iPhone 6 severler bankalara koşuyor!

0

Çin’de insanların iPhone 6 alabilmek için nelere katlandığını bir bilseniz, bunu fırsat bilen bir banka ise varlık yönetim ürünlerine 37 bin yuan (5 bin 968 dolar) ya da beş yıllık ürünlere 23 bin 500 yuan (3 bin 840 dolar) yatıran müşteriler 16GB’lık iPhone 6 alıyor.

 

Grace Zhu’nun The Wall Street Türkiye’de (www.wsj.com.tr) yayımlanan haberine göre, Çinli Ping An Insurance holdingin bir birimi olan Ping An Bank, varlık yönetimi ürünlerine yatırım yapan müşterilerinefaiz ödemesi olarak anında iPhone 6 veya iPhone 6 Plus telefon veriyor.
Pekin’in son adımları ülkedeki bankacılık sektörüne daha fazla rekabet getirirken banka bu hamlesi ile hem Çinli tüketicilerin akıllı telefon çılgınlığına hitap etmeyi hem de mevduat tabanını artırmayı amaçlıyor.
Bankanın yayındaki reklamına göre üç yıllık varlık yönetim ürünlerine 37 bin yuan (5 bin 968 dolar) ya da beş yıllık ürünlere 23 bin 500 yuan (3 bin 840 dolar) yatıran müşteriler 16GB’lık iPhone 6 alıyor. Daha büyük ekranlı iPhone 6 Plus isteyen müşteriler ise üç yıllık varlık yönetim ürününe 45 bin 300 yuan ya da beş yıllık ürüne 28 bin 500 yuan yatırmak zorunda.
Bankanın Pekin’deki şubesinin müşteri ilişkileri müdürü Wang Lushuai yaptığı açıklamada, “Bu ürünler ana para garantili. Tıpkı banka mevduatları gibi. Ancak bu üründe müşteriler faiz ödemesini vadeden önce alabiliyor” dedi. Bu durumda iPhone telefonlar faiz yerine geçiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here