İpi boğazını sıkıyor diye dayanamayıp satın aldı, gözü gibi bakıyor

0


Denizli’de, 3 aylık kuzuyu, ipin boğazını sıktığını görünce dayanamayıp, sahibinden satın alan Ali Eriş (47), yanından bir an olsun ayırmıyor. Kuzuya ‘Reis’ adını veren Eriş, “Boğazını naylon ip sıkıyordu. Yüreğim el vermediği için satın aldım. Evimde ona güzel bir yer yaptım. Bana yaşama hevesi getirdi” dedi.

Ali Eriş, 3 yıl ilkin geçirdiği akciğer hastalığı sebebiyle soğuk ortamda yapmak zorunda olduğu kasaplığı bırakmak mecburiyetinde bırakıldı. Yaşamını sürdürebilmek için Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın tarafındaki Cumhuriyet Parkı’nda ayakkabı boyacılığı halletmeye süregelen Eriş, 2 hafta ilkin, satıcının elindeki 3 aylık kuzuyu görmüş oldu. Eriş, sıcak havada, boğazını sıkan ip sebebiyle bunaldığını düşündüğü hayvanı satın aldı. ‘Reis’ adını verdiği kuzuyu evde yalnız bırakmak istemeyen Eriş, yanında gezdirmeye başladı.

Boya tezgahının çevresinde dolaşan kuzuya müşteriler de ilgi gösterdi. Eriş, işinden fırsat buldukça ‘Reis’ ile park gezisine çıkıyor, ufaklıklara da kuzusunu sevdirerek, onlara hayvan sevgisini aşılıyor.

‘BANA YAŞAMA HEVESİ GETİRDİ’

Ufak yaşlardan bu yana hayvanlara karşı büyük sevgi beslediğini özetleyen Ali Eriş, “Hayvanları oldukca seviyorum. Onu, bir satıcının elindeyken oldukca bitkin halde gördüm. Boğazını naylon ip sıkıyordu. Yüreğim el vermediği için satın aldım. Evimde ona güzel bir yer yaptım. Adam olduğundan ona bu adı verdim. Kuzum, görünüşü itibarıyla oldukca yakışıklı ve güzel. Kuzumu, ekmek paramı kazandığım boya tezgahının yanına da getiriyorum. O benim dostum ve yoldaşım oldu. Bana yaşama hevesi getirdi. Benimle beraber burada zaman geçiriyor. Cumhuriyet Parkı’nda oyun oynayan çocuklar, kuzuyu oldukca seviyor. Evlatların hayvan sevgisini öğrenmesi oldukca güzel bir şey. Ben her insanın hayvanlara kıymet vermesini ve onlara iyi bakmalarını isterim,” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here