Ana SayfaHaberlerDünyadanİşçi Partili Lordlar Corbyn’e...

İşçi Partili Lordlar Corbyn’e gazete ilanıyla seslendi: Liderlik sınavında sınıfta kaldınız

Britanya’da, İşçi Partisi’nin Lordlar Kamarası’nda yer alan 67 ismi, son günlerde anti-Semitizm suçlamalarının hedefinde genel başkan Jeremy Corbyn’e ithafen ilan vererek ‘liderlik sınavında sınıfta kaldığını’ ifade etti.

hakkında Isci Partili Lordlar Corbyn’e gazete ilaniyla seslendi Liderlik sinavinda sinifta Corbyne

Corbyn, ülkenin sol tandanslı gazetelerinden Guardian’da, bugün yayımlanan ilanda, binlerce üyesinin istifasına neden olarak partinin bölünmesine yol açan ‘zehirli bir kültürü’ yaymakla suçlandı. ‘Sayesinde’, İşçi Partisi’nin, üyeleri ve destekçileri için güvenilecek bir kurum olmaktan çıktığı vurgulandı.


hakkında 1563695168 140 Isci Partili Lordlar Corbyn’e gazete ilaniyla seslendi Liderlik sinavinda sinifta Corbyne
Fotoğraf: Reuters

BBC’de yayınlanan Panorama programında, Corbyn’in danışman ve yardımcılarının anti-Semitizmle mücadele için yürütülen çalışma ve soruşturmalara engel olmaya çalıştıkları öne sürülmüştü. İşçi Partisi lideri de bunlara göz yumduğu için anti-Semitizmle suçlanmıştı.

Corbyn’e açık mektup niteliğinde olan gazete ilanı bu konuda gösterilen tepkilerden sonuncusu oldu. İlanda şu ifadelere yer verildi: “İşçi Partisi, ırk, cinsiyet, yaş gözetmeksizin herkesi kucaklar (Yahudilerin dışında)… Kendi partimizi bir arada tutamıyorsak ülkeyi nasıl birleştireceğiz. Siz partimizin ırkçılık karşıtı değerlerini savunamadınız. Bu nedenle de liderlik sınavında sınıfta kaldınız.”

İlan verilmeden önce de parti içindeki bir grup Corbyn’in istifasını istemişti.

İngiliz Parlamentosu, Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası olmak üzere iki kanattan oluşuyor. ‘Alt kanat’ olan Avam Kamarası’nın vekilleri seçimle göreve geliyor. ‘Üst kanat’ Lordlar Kamarası’nda bulunanlar ise atama ve veraset yoluyla görevlendiriliyor.


Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

20 sözüyle devrimci bir lider: Fidel Castro

Geçtiğimiz yüzyıla damgasını vuran olaylardan Küba Devrimi’nin önderi Fidel Castro 25...

Sümerler’den Asteklere kurban ritüelleri

Yazan: Burak Baş Tanrılar ya da bir inanç uğruna canlıların kurban edilmesi...

Mücadeleleriyle tarihte yer edinen Ortadoğu’nun 3 leylası

 Dünyanın mazlum halkları bir yandan var olma mücadelesi verirken bir yandan...

2014 Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması’ndan derlediğimiz 18 fotoğraf

Presshaber.com -  2014 Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'nın ödüllü fotoğraflarını sizin için...

Tartışı-Yorum

Kerbelâ’ya Giderken Hz. Hüseyin

İmam Hüseyin, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın ikinci oğludur. Hicretin dördüncü yılı Şaban ayının üçüncü günü Medine’de dünyaya geldi. Künyesi Ebu Abdullah’tır; lakapları ise Raşid, Tayyib, Vefî, Zekî, Mübarek,...

Lale Devri ne zaman bitecek?

Ghislaine de Busbecq Kanuni Sultan Süleyman’ın armağanı olan ilk lale soğanlarını Avrupa’ya tanıttığında belli ki tarihin ilk büyük spekülasyon balonuna neden olacağını tahmin edememişti. Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya 1600’de LALE 2015’te...

Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?

Meslektaşlarınızın çoğu kendilerinin satış işinde olduklarından habersizdir ve sadece bunu anlamanız bile sizi onlardan kilometrelerce öne geçirir.Nasıl Daha Fazla Satış Yaparsınız?Satış bir meslekten fazlasıdır; o bir yaşam tarzıdır. Zig...