Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

IŞİD Türkiye ile komşu olmayı sevdi!

Tüm Haberler 31 Aralık, 16:58'de eklendi

ABD’nin öncülüğünü yaptığı koalisyon ülkelerine ait savaş uçaklarının son günlerde Suriye’nin Halep kentinin Bab bölgesindeki IŞİD mevzilerini bombalaması üzerine, IŞİD’liler Kilis sınırındaki bir doğalgaz tesisine yerleşti.

 

ABD‘nin öncülüğünü yaptığı koalisyon ülkelerine ait savaş uçaklarının son günlerde Suriye‘nin Halep kentinin Bab bölgesindeki IŞİD mevzilerini bombalaması üzerine, IŞİD’liler Kilis sınırındaki bir doğalgaz tesisine yerleşti. IŞİD üyeleri üs olarak belirledikleri tesisin etrafına mevziler kazarken, güvenlik güçleri de aynı bölgenin Türkiye tarafına iş makineleriyle hendek kazmaya başladı.ışid türkiye

Suriye’nin Halep kentinin Bab bölgesinde kontrolü elinde bulunduran IŞİD Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıktaki mevzileri son günlerde koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından bombalanmaya başladı. Artan hava saldırılarının ardından bulundukları bölgelerden çekilen IŞİD’çiler daha güvenli gördükleri için Türkiye sınırına yöneldi. Bab bölgesinden ayrılan çok sayıda IŞİD’li ise Kilis sınırına çok yakın bir noktadaki doğalgaz tesisine yerleşti. Tesisi kendilerine üs yapan IŞİD’çiler, olası saldırılara karşı da çevresinde mevziler kazmaya başladı.

 

Çatışmalar devam ediyor

Kilis’in karşısında bulunan Suriye’nin Halep kentinin Azez ilçesi ile IŞİD’in çekildiği Bab bölgesinden ise patlama sesleri duyulmaya devam ediyor. Savaş uçaklarının bombardımanın devam ettiği bölgede, bazı noktalarda IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasında silahlı çatışma yaşandığı da bildirildi.

 

(DHA)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.