IŞİD’i lanetlediği için saldırıya uğradı!

0

Gençlerbirliği’nin futbol takımında oynayan Deniz Naki IŞİD’i sosyal medya hesabından lanetlediği için saldırıya uğradı. Naki Türkiye’de futbol oynamayı bırakıp yurt dışına gidiyor.

 

Gençlerbirliği takımında oynayan Deniz Naki, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünü  lanetleyen palaşımlarda bulunduğu için Ankara’da üç kişinin saldırısına uğradı.

Alman Bild gazetesine konuşan futbolcu, “Pazar günü tatil günümüzdü. Yemek almaya gittiğim sırada üç kişi benim yolumu kesti. Bana defolup gitmemi söylediler. Kulübün benim gibilere ihtiyacı olmadığını söylediler. Bu bana yönelik ilk uyarıymış” şeklinde konuştu ve ardından dayak yediğini ve onu rahat bırakmaları için para bile verdiğini söyledi.

Birgün’e de açıklamalarda bulunan Naki, olay sonrasında Gençlerbirliği yönetiminin çözüm olarak ‘sözleşmeyi feshetmeyi’ önerdiiğini söyledi. Aytıca Naki’den son maaşını da iade etmesi talep edildi. Deniz Naki tüm alacaklarından feragat ederek, ailesinin de endişelerini de gidermek için Türkiye’den ayrılıyor. Ayrılırken bu saldırılardan korkup savunduğu değerlerden vazgeçmeyeceğini ifade eden futbolcu, tüm endişesinin kendisini yalnız bırakmayan takım arkadaşlarının da kendisi yüzünden bu tip saldırılara maruz kalması olduğunu söylüyor

Sağ kolunda bulunan “Dersim 62″ yazılı dövme nedeniyle de bazı kişiler tarafından sosyal medyada tacize uğrayan Naki, Facebook hesabından bir açıklama yapmıştı. Naki neden Tunceli değil’de Deriim yazdırdığını ‘Ben DERSİM doğumluyum, Tunceli değil. Bunu politikacılar gibi çıkar elde etmek için söylemiyorum, bunu söylemekten başka bir seçenek göremiyorum önümde. Bu aynı zamanda yaptırdığım dövmenin nedenidir’ diyerek açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here