Işık Dolgusu ile Gözaltınızdaki Morluklar Artık Canınızı Sıkmasın

0

Göz çevrenizde zamanla kırışıklık, morarma ve çökme gibi durumlar meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu tarz bir görüntü oluşması sizin üzgün, yaşlı ve yorgun durmanıza sebep olabilmektedir. Kişinin göz çevresinde ortaya çıkmış olan bu sorunlar göz altlarında bulunan yağ yastıkçıklarının eriyerek hacmini kaybetmesinden meydana gelmektedir. Işık dolgusu ise bu noktada tercih edilen ve kişinin gözaltındaki bu sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Işık dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin bu işlemleri büyük bir rahatlıkla yaptırdığı da görülüyor. 

Gözaltına dolgu yaptırıldığı takdirde yaptırılmış olan alanda hacimde bir artış yaşanması meydana gelmektedir. Aynı zamanda gözaltında oluşmuş olan morluk çökme  ve kırışıklıkların da önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra sağlıklı, genç ve interektif bir yüz ifadesine sahip olabilme imkanını bulunmaktadır. Dolgunun sahip olduğu bu özelliklerle insanları daha genç bir görünüme kavuşturduğu da görülen gerçekler arasında yer almaktadır. Gözaltlarından morluk ve çöküntülerin gitmesi hem daha sağlıklı hem de daha genç durmanıza yardımcı olacaktır. 

Işık  Dolgusu Hangi Sorunlarda Yapılabilir?

Gelişen estetik cerrahisi estetik açıdan hissetmiş olduğunuz her problemin çözülebilmesinde sizlere yardımcı olmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde ise tedavi edilmekte olan sorunlara baktığımız zaman ise şu şekilde olduğunu görebiliyoruz:

-Gözaltında morluk bulunan kişiler

-Gözaltında çökmeler oluşmuş olan kişiler

-Gözaltında kahverengi halkalar oluşmuş olan kişiler

-Gözaltında kırışıklık bulunan kişiler

-Dışarıdan bakıldığı zaman sürekli hüzünlü, yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesine sahip olan kişiler

Belirtmiş olduğumuz tarzlarda sorun yaşayan kişiler genellikle göz çevrelerinde oluşmuş olan bu problemlerin önüne geçebilmek için dolgu işlemlerini yaptırmaktadır. Dolgu işleminden sonra ise bu sorunlar oradan kalkabileceği gibi aynı zamanda kişinin daha canlı ve genç duran bir görünümün olacağı düşünülmektedir. Özellikle genç bir görünüm sağlaması kadınları bu işleme yönlendirmekte olan en büyük faktörlerin arasında yer almaktadır. 

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Göz altına ışık dolgusu yapılacağı sırada ilk olarak işlemin yapılacağı yer antiseptik bir solüsyon kullanılarak iyi bir şekilde temizlenir. Sonrasında ise kullanılan anestezik malzeme ile lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anesteziden sonra kapalı uçlu olan bir kanül yardımıyla dolgunun enjeksiyonu yapılır ve göz çevresinin hacminin daha iyi olmasına yardımcı olunur. Dolgu uygulamasının tamamlanmasının hemen ardından kişinin etkiyi görmeye başladığı görülmektedir. Yani ışık dolgusunun etkisini gösterebilmesi için bir süre beklemenize gerek kalmayacaktır. İlk işlemden sonra bile etkisini gösterebilmekte olduğu görülmektedir. 

Göz altına ışık dolgusunun yapılacağı sırada insanlar kullanılmakta olan dolgu malzemesinin ne olduğunu da merak etmektedir. Bu noktada dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit içermekte olan dolgular kullanılmaktadır. Bu madde normalde vücudumuzda doğal bir şekilde bulunan maddelerin arasında yer almaktadır. Vücudumuzda doğal bir şekilde bulunması ise insanların soru işareti yaşamadan kullanmalarına yardımcı olabilmektedir. Çünkü vücudun bu maddeye bir alerjisinin bulunmadığı ve doğal yapıyı da bozmayacağı düşünülmektedir. Hyalüronik asit içermekte olan dolgular ise laboratuar ortamı içerisinde steril olarak hazırlanmaktadır. Bu hyüzden enfeksiyon oluşması gibi bir risk bulunmaz. 

Işık Dolgusu Sonrası

Işık dolgusu işlemi ortalama olarak 15 dakika içerisinde tamamlanabilen işlemlerin arasında yer almaktadır. Bu işlemin yapılmasından sonra kişi günlük hayatına kısa süre içerisinde geri dönebilme imkanına sahip olacaktır. Uygulama gerçekleştirilmeden önce bölgeye lokal anestezi yapılır. Bu yüzden herhangi bir acı veya ağrı hissi olmayacaktır. www.drmustafakaratas.com Dolgunun yapıldıktan sonra morluk veya şişkinlik gibi sorunların da görülmediğini görebiliyoruz. Fakat sivri uçlu kanüllerle yapılırsa kişide morluk ve şişkinlik oluştuğu görülebilmektedir. Yalnız bu sorun da ortadan en kısa süre içerisinde kalkacaktır. 

Göz altına yapılan dolgu işleminin kalıcılık süresi de özellikle merak edilmektedir. Bu işlemin ortalama olarak 1 ile 1.5 yıl arasında kalıcılığa sahip olan bir işlem olduğunu görebiliyoruz. Normalde gözaltı bölgesi mimiklerden çok fazla etkilenmeyen bölgeler içerisinde olduğu için bu bölgelere yapılmakta olan dolgu işlemleri diğer bölgelere yapılan dolgu işlemlerine göre daha uzun süre kalabilmektedir. Düzenli bir şekilde dolgu işlemleri yapıldığı takdirde ise bu dolguların kalıcılık sürecinde ciddi olarak bir uzamanın görüldüğünü söz de görebilirsiniz. Bu evrede dolgunun uzun süre kalması için düzenli dolgu yaptırılması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here