İspanya’da beş Fransız, Norveçli kadına ‘tecavüzden’ tutuklandı

0


İspanya’nın tatil beldesi Benidorm’da beş Fransız turist 20 yaşında Norveçli bir kadına toplu tecavüzden tutuklandı.

Fotoğraf: Benidorp Polisi (Temsili)

Mirror’da yer alan habere göre hepsi Fransız vatandaşı olan, dördü 19 biri 18 yaşında beş adam, sosyal medya aracılığıyla tanıştıkları Norveçli kadına bir yazlık evde toplu tecavüz etti.

Cinsel istismara uğrayan kadın, bir arkadaşıyla birlikte L’Alfàs del Pi’de bir sağlık merkezine giderek cinsel saldırı ve istismarı rapor etti.

Kadın ifadesinde ‘arkadaşıyla birlikte adamlarla sosyal medyada tanıştıklarını ve Benidorm’da buluşmaya karar verdiklerini, sonrasında Fransız adamların kaldığı eve gittiklerini’ söyledi.

Norveçli kadının ifadesine göre ‘gece bir noktada kadınlardan biri evden ayrıldı ve arkadaşı beş adamla yalnız kaldı.’

İspanya polisi salı sabahı profil ve fotoğraflarını sosyal medyadan bulduğu şüphelileri tutukladı. Şüphelilerin bugün ülkelerine dönmek üzere olduğu belirtilen habere göre, Benidorm polis merkezinde bir Fransız polis memurunun görev yapmasının şüphelilerin yakalanmasında çok büyük faydası oldu.

Polis yaptığı açıklamada soruşturmanın hala sürdüğünü ve beş adamdan her birinin tam olarak suça ne derece iştirak ettiğinin tespiti üzerine çalışıldığı belirtildi. Şüpheliler perşembe günü Benidorm mahkemesine çıkarılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here