Ana SayfaHaberlerDünyadanİsrailli eczacıya ‘yanlışlıkla’ dört...

İsrailli eczacıya ‘yanlışlıkla’ dört doz Pfizer-BioNTech aşısı yapıldı: Sorun yok

[ad_1]

Pazar günü aşı uygulaması başlanan İsrail’de, bir eczacıya ABD’li Pfizer ve Alman BioNTech tarafından geliştirilen aşıdan ‘yanlışlıkla’ dört doz yapıldı.

hakkında Israilli eczaciya ‘yanlislikla dort doz Pfizer BioNTech asisi yapildi Sorun yok aşısı
Fotoğraf: The Times of Israel

Maccabi Sağlık Hizmetleri’nde görevli eczacı Uday Azizi, kendisine aşı yapan sağlık görevlisinin Pfizer’in dağıttığı şişelerin her birinde beş hatta bazılarında daha fazla doz aşı olmadığını bilmediğini söyledi.

Şişedeki bir dozun daha önce başka birine uygulandığının düşünüldüğünü belirten Azizi, “Geri kalan dört dozu da bana yapmış. Ama kendimi iyi hissediyorum. Bir sorun yok” dedi.

hakkında ABDde PfizerBioNTech asisinin dagitimina baslandi aşısı
Fotoğraf: Reuters

Aşıyı olduğu merkezdeki görevliler hatayı fark edince Azizi’den hastaneye gidip kontrol yaptırmasını istedi. Tetkikler sonucunda her şeyin yolunda olduğunu anlatan Azizi, “Sadece çok hafif yan etki hissettim. Bir de aşının yapıldığı noktada kızarılıklık ve acı var biraz” diye konuştu.

Azizi, aşının iki doz yapıldığını anımsatarak, “Sanırım ilkinde dört doz olsam da üç hafta sonra bir doz daha olacağım” dedi.

İsrail’deki ulusal aşılama programı kapsamında sağlık çalışanları ve 60 yaş üstüne öncelik verildi. Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, dün, iki günde 30 bin kişinin aşılandığını açıkladı.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tolga Girgin’den hayrete düşüren 30 adet 3D çalışması

Sanatçı Tolga Girgin, yaptığı 3D kaligrafik çalışmalarla görenleri hayrete düşürüyor. Elektrik...

2014’ün internette en çok izlenen 10 dizisi

İnternet bu kadar yaygınlaşırken film ve dizilerin internette izlenmesi de yaygınlaştı....

“Ankara’da gezecek yer yok diyenlere!” 10 müthiş mekan

Ankara'da gezecek yer yok, konuk geldi nereye götüreceğim ya da...

Tartışı-Yorum

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz'...

Cebeci öğrencisine açık mektup!

Okulumuzun öznesi olan arkadaşlara ve de onu belli hallere sokmaya çabalayanlara, herkesin kendisinde bulabileceği payı hatırlatmaya dair naçizane bir çabadır bu yazı.  Klasiktir ama “zor günler” yaşıyoruz. Bir şehrin göbeğinde...

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...