İstanbul için 3 anket sonucu

0


İstanbul’da 23 Haziran’da yapılacak ikinci büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için artık son bir aya girilirken, anket neticeleri da gelmeye başladı.

CHP tarafınca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik şimdilik bir anket emek harcaması yaptırılmazken, çeşitli kamuoyu araştırma şirketleri tarafınca meydana getirilen anket neticeleri genel merkeze gelmeye başladı. Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine gore parti yönetiminin önüne gelen ilk anket neticeleri, mazbatası YSK tarafınca alınan Ekrem İmamoğlu’nun önde bulunduğunu gösteriyor.

CHP Genel Merkezi’ne gelen bir anket sonucuna gore İmamoğlu 1,7 puan önde… Bir başka anket sonucuna gore fark 3,5 puan İmamoğlu lehine.. Üçüncü bir anketten çıkan sonuçlara göreyse İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın 5 puan önünde yarışı sürdürüyor.

CHP kaynakları, kampanya periyodunun başlamasıyla farkın artacağı görüşünde.

ANA GÜNDEM EKONOMİ VE BELEDİYEDEKİ DEVASA İSRAF OLACAK

Seçmenin ana gündeminin iktisat bulunduğunu belirten CHP kaynakları, İmamoğlu’nun kampanya süresince İstanbullulara israf ekonomisi üstünden sesleneceğini ve kentte günlük yaşamı ucuzlatacak projelerinin öne çıkarılacağını söylüyor.

Gene seçim döneminde, AK Parti’nin Binali Yıldırım yerine Erdoğan’ı öne çıkarmasının aksine CHP’de Ekrem İmamoğlu üstünden bir süreç işletilecek. Milletvekilleri ya da parti yönetiminden asla kimsenin kampanya süresince öne çıkmayacağı ifade ediliyor.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here