Ana SayfaKültür SanatSinemaİstanbul Modern Sinema’dan ‘Biz...

İstanbul Modern Sinema’dan ‘Biz de Varız!’ seçkisi: Çevrimiçi ödüllü filmler ve belgeseller

İstanbul Modern Sinema, “Biz de Varız!” programının dokuzuncusunu çevrimiçi ortamda ve ücretsiz olarak düzenleyecek. Programda yerli ve yabancı festivallerden ödülle dönen 11 yapım gösterilecek.

Türkiye sinemasından yeni filmlerin bir araya geldiği “Biz de Varız!” programı bu yıl 17- 30 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi ve ücretsiz olarak düzenlenecek.

Aralarında ödüllü belgesel ve filmlerin de olduğu programda “Kumbara”, “Bina”, “Maddenin Halleri”, “Mimaroğlu”, “Ah Gözel İstanbul” gibi 11 yapım izleyiciyle buluşacak.

Programın açılışı, ilkgösterimini yaptığı Venedik Film Festivali’nin Eleştirmenlerin Haftası’nda kazandığı ödülle dikkat çeken, Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun metrajlı filmi “Hayaletler” ile yapılacak.

hakkında Istanbul Modern Sinemadan ‘Biz de Variz seckisi Cevrimici odullu filmler belgeseller

“Hayaletler”

Yönetmen ve oyuncularla çevrimiçi söyleşiler

Film ve belgesellerin yönetmen ve oyuncularıyla yapılacak söyleşiler de program kapsamında yer alacak. Söyleşiler İstanbul Modern’in YouTube kanalında canlı olarak yayımlanacak.

İstanbul Modern Sinema Film Küratörü Müge Turan moderatörlüğündeki buluşmalara “Hayaletler”in yönetmeni Azra Deniz Okyay, başrol oyuncuları Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir “Hayalimdeki Sahneler”in yönetmeni Metin Akdemir, eş yapımcısı Emre Kaya ve oyuncu Bulut Sezer, “Kadınlar Ülkesi”nin yönetmeni Şirin Bahar Demirel, “Bina”nın yönetmeni Orçun Behram ve başrol oyuncusu İhsan Önal, “Soluk”un yönetmeni Özkan Yılmaz ve oyuncular Uğur Polat, Emrullah Çakay, Aslı İnandık, “Ah Gözel İstanbul”un yönetmeni, Zeynep Dadak ve ekibi ile “Maddenin Halleri”nin yönetmeni Deniz Tortum katılacak.

Filmler İngilizce altyazı seçeneğiyle ve kontenjan çerçevesinde istanbulmodern.org üzerinden kayıt yapılarak ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

40 çalışmasıyla İngiliz grafiti sanatçısı Banksy

Banksy Erdoğan grafitisini Londra duvarlarına işledikten sonra Türkiye'de Twitter'da gündem oldu....

Kulaklarınızın duyduğuna inanamayacaksınız, bu ağaç damarlarından akan müzik

Evet, bu müziğe çok şaşıracaksınız, sıradışı bir deney sonucunda ortaya çıkan...

Makyöz Laura Jenkinson’dan akıllara ziyan 30 yüz boyama çalışma

Dünyada sanat yolculuğuna çıktığımızdan beri anlıyoruz ki bu gezinin ucu bucağı...

Sinema endüstrisinin enkazı altında kalan düşük bütçeli 15 film

Bazı filmler gerek düşük bütçesiyle, gerek ülkelerindeki baskılar nedeniyle, gerekse yaşadığı...

Tartışı-Yorum

Oruç nedir?

Oruç, insanın bedenini kontrol etmek, disiplin ve denetim altına almak, ruhsal yapısını güçlendirmek için yaptığı bir ibadettir. Oruç ibadeti belirli zamanlarda yeme, içme, cinsellikve eğlenmekten mahrum bırakma gibi; istekleri/duyguları  terk ederek, zihinsel/ruhsal yapıya...

Lale Devri ne zaman bitecek?

Ghislaine de Busbecq Kanuni Sultan Süleyman’ın armağanı olan ilk lale soğanlarını Avrupa’ya tanıttığında belli ki tarihin ilk büyük spekülasyon balonuna neden olacağını tahmin edememişti. Tartışı-Yorum / Tolga Yumrukaya 1600’de LALE 2015’te...

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...