Ana SayfaYaşamİstanbul Modern’den, ‘corona’ günlerinde...

İstanbul Modern’den, ‘corona’ günlerinde fotoğraf arşivlerine çevrimiçi yolculuk

İstanbul Modern, Covid-19 salgını nedeniyle geçici olarak kapalı olduğu dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlayarak 1800’lerden günümüze uzanan fotoğraf koleksiyonuyla zengin bir görsel yolculuğa çıkarıyor.

hakkında Istanbul Modern’den ‘corona’ gunlerinde fotograf arsivlerine cevrimici yolculuk arşivlerine
Fotoğraflar: İstanbul Modern

İstanbul Modern Sanat Müzesi Fotoğraf Koleksiyonu’nda 200’den fazla eser yer alıyor. Bunlar arasından Selahattin Giz, Ara Güler, Lütfi Özkök, Yıldız Moran, Murat Germen, Manuel Çıtak, İzzet Keribar, Gündüz Kayra, Şahin Kaygun, Sabit Kalfagil, Othmar Pferschy, Boris Mikhailov gibi pek çok fotoğraf sanatçısının yapıtları, müzenin internet sitesi üzerinden erişime sunuluyor. 

İstanbul Modern, koleksiyon seçkilerinin yanı sıra Karaköy’deki son koleksiyon sergisi ‘Sanatçı ve Zamanı’nın üç boyutlu sanal turunu, Türkiye sinemasının 100. yılını kutlamak için gerçekleştirilen ‘Yüzyıllık Aşk’ sergisinin dijital arşivini, müzenin küratörleri tarafından yapıt ve sanatçı bilgilerinin aktarıldığı farklı videoları da erişime sunuyor.

hakkında 1586372168 675 Istanbul Modern’den ‘corona’ gunlerinde fotograf arsivlerine cevrimici yolculuk arşivlerine

Güncel sergilere dair içerikler de YouTube kanalı üzerinden izleyiciyle buluşuyor; ‘Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’ ve ‘Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar’ sergisinin üretim süreciyle küratör anlatımlı sergi turu, müzenin YouTube kanalından ve internet sitesinden yayınlanıyor.

‘Lütfi Özkök: Portreler’ sergisinde sanatseverlerle buluşan ‘Fil Gibi Evdeki Şair’ adlı belgesel de yine dijital platformlar üzerinden izlenebilir.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Başarılı kişilerin 9 sabah alışkanlığı!

İş hayatında başarılı olmuş üst düzey yöneticilerin, günün ilk saatlerinde gerçekleştirdikleri...

Akıllara ziyan 24 hatalı mühendislik harikası!

Akıllara ziyan dedirten 20 hatalı mühendislik harikası yapı diyoruz, çünkü bunları...

Daha önce hiç görmediğiniz 11 ilginç kütüphane

Kitap okumak toplumlarda yerleşmesi zor bir alışkanlıktır. Gelişmekte olan toplumlar kitap...

18 maddede Jean-Léon Gérôme kimdir neyin fesidir

Fransız ressam Gérôme, heykeltraş, öğretmen ve Oryantalizm akımının en önemli sanatçılarındandır....

Tartışı-Yorum

Müslümanı şeytanlaştıran Kürt sorunu!

Her şey apaçık ortadayken, gerçekleri anlatmanın bu kadar zor olması nasıl bir sancıdır? Hâlbuki bir tokat yese en fazla ikincisinde kendisi de karşıdakine elini kaldırıp vuracak ve bunu da...

İleri gitmek için “geriye doğru yoldaşlar”

Araştırma Görevlisi -/Can Irmak Özinanır- Tartışı-Yorum İngiltere’de radikal solcu milletvekili Jeremy Corbyn’in İşçi Partisi’nin liderliğine seçilmesi ezilenlere umut verdiği kadar, egemen sınıflarda bir korku da yarattı. İngiltere sağı Corbyn’i hedefine...

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki...