İstanbul Üniversitesi’nde IŞİD gözaltıları!

0

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında sabah 09.00 sıralarında sürtüşme meydana geldi. Üniversite görevlileri durumu polis ekiplerine bildirdi. Okul önüne çevik kuvvet ekipleri ve TOMA geldi.

 

Polis ekipleri okula girerek 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Üzerlerinde siyah maske ve siyah şapka ve sopalar bulanan 3 öğrencinin olaylar sırasında bu maske ve şapkaları taktıkları belirlendi. Gözaltına alınan öğrenciler, sivil bir polis minibüsüyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

 

“MÜSLÜMANLAR TEKTİR, KÜFÜRDE TEK”

Şüpheliler polis minibüsünden indirildikleri sırada “Bizler Müslüman öğrencileriz”, “Yaşasın Müslüman öğrenciler”, “Müslümanlar tektir, küfür de tek” şeklinde bağırdılar. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler polis aracı ile ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

SİYAH MASKE VE SOPAYLA SALDIRMIŞLARDI

 

Fakültede cuma ve pazartesi günü olaylar çıkmıştı. Cuma günü çıkan olaylarda siyah maske takan sopalı kişiler kurulan standlara saldırmıştı. Olaylar sonrasında açıklama yapan öğrenciler, IŞİD ile ilgili afiş astıkları için tartıştıkları bir grubun kendilerine saldırdığını öne sürmüştü.

Pazartesi günü de IŞİD’i protesto eden bir grup öğrenciyle başka bir grup öğrenci arasında olay çıkmıştı. Çıkan olaylar öğrenciler tarafından görüntülenmişti.

(Çağatay KENARLI/DHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here