İstanbullular 10’ar lira versin!

1

Gündemde çok tartışılacak bir konuyu Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi kamuoyuna sundu.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi,Atatürk Havalimanı’nın bulunduğu bölge için, “İstanbul’da yaşayan her vatandaş 10 lira verse, bu şekilde Atatürk Havalimanı’nda boşalacak yerin bedeli olarak dile getirilen 15 milyar doları toplasak, parayı ortaya koyup, ‘İstanbullu, burayı yeşil alan ilan edilmek üzere devletten satın alıyor’ desek etkili olmaz mı?” diye sordu.

Kadir Başkanımız da Atatürk Havalimanı’ndan boşalacak yerin yeşil alan olmasını çok istiyor. Bu yönde açıklamalar yaptı. İstanbul’da yaşayanlar olarak işe bu şekilde sahip çıkarsak hedefe ulaşırız gibime geliyor.

Her İstanbullu’nun 10 lira vermesi adil olur mu? Örneğin 3’üncü havalimanı ihalesini kazanan şirketlerin, Atatürk Havalimanı’ndan yıllardır ekmek yiyen şirketin bu kampanyaya daha büyük bedelle katkıda bulunması gerekmez mi? Vatandaşı en az 1 lira ile kampanyaya katılmaya çağırsak da olur. Gücü az olan 1 lira, biraz daha iyi olan 5-10 lira versin. İsteyen daha fazla katkıda bulunsun. Tüm İstanbul bu kampanyaya katılsın ki, hedefe varma şansı yükselsin. Gezi Parkı’na sahip çıkmak üzere başlayan eylem büyüyünce olaya ‘hükümete karşı komplo’ gözüyle bakan iktidar partisi, 15 milyar dolarlık kampanya gerçekleşirse Atatürk Havalimanı’nın yerini yeşil alan ilan etmeye yanaşır mı?” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here