Ana Sayfa Kültür Sanat Müzik İstanbul’un kültür sanat hayatı tek adreste: Kültür Sanat İstanbul

İstanbul’un kültür sanat hayatı tek adreste: Kültür Sanat İstanbul

0

[ad_1]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), kültür sanat alanında kentte gerçekleşecek olan tüm etkinliklerin takip edilebileceği Kültür Sanat İstanbul adlı web sitesi yayın hayatına başladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2050 vizyonunda açıkladığı “Yeşil, Adil, Yaratıcı Bir Kent” hedefiyle her fırsatta İstanbul’un konserler, sergiler, tiyatrolar ve festivaller şehri olması gerektiğini belirtmişti. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB, kültür ve sanat etkinliklerinin görünür olması için Kültür Sanat İstanbul sayfasını hayata geçirdi.

İstanbul’un 39 ilçe belediyesi ve tüm özel kurumların, kültür sanat etkinlikleriyle ilgili veri girişini yapabildiği web sitesinde yaklaşan etkinliklerin kolayca görülebilmesi için filtreler tasarlandı. Böylelikle ziyaretçiler, site üzerinden kamu kurumu, vakıf ve özel sektör girişimlerinin, kültür sanat alanındaki faaliyetlerine günlük, haftalık, aylık ve yıllık takvimlerde ulaşabilecekler.

Tiyatro, konser, festival, sergi, müze, fuar, bienal, kongre, konferans, seminer, forum gibi sekmeler sayesinde ziyaretçiler, ilgili oldukları etkinlikler hakkında bilgi edinebilecekler.

Site üzerinden, istenilen merkez ve etkinlik türüne göre arama yapılabiliyor. Ayrıca, ücretsiz ve ücretli etkinlikleri bir arada görme imkânı da sunuluyor.

www.kultursanat.istanbul sayfasına şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version