Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

İsyancılar kazandı!

Dünyadan, Tüm Haberler 24 Ekim, 12:31'de eklendi
Sol görüşlü 43 öğrencinin kaybolduğu Meksika’da protestolar etkili oldu. Eyalet Valisi Angel Aguirre istifasını duyurdu.

 

26 Eylül ‘de Meksika’nın güneybatısındaki Iguala’da kaybolan sol görüşlü 43 öğrencinin polis tarafından gözaltına alındıktan sonra kaybedildiği iddia ediliyor. Olaya “Guerreros Unidos” isimli uyuşturucu çetesinin de karıştığı ileri sürülüyor.

Soruşturma, Iguala eski Belediye Başkanı José Luis Abarca üzerinde yoğunlaşmış, Abarca, karısı ve Iguala emniyet müdürü hakkında gıyaplarında tutuklama kararı çıkartılmıştı.

İnsan hakları eylemcisi ve ülkenin önde gelen dini liderlerinden rahip Alejandro Solalinde, kayıp öğrencilerin kaçırıldığını ve diri diri yakıldığını iddia etmişti. Solalinde, yaptığı açıklamada, polisle bağlantısı bulunan beş görgü tanığının, kendisine öğrencilerle ilgili bilgi verdiğini, görgü tanıklarının, polisin öğrencileri devriye araçlarının üzerine tırmanmaya zorladığını, daha sonra bazı gençlerin benzin dökülerek diri diri yakıldığını, bazılarının da öldürüldüğünü savunduğunu bildirmişti

.
Haftalardır kayıpların protesto edildiği Guerrero eyaletinin valisi Angel Aguirre, soruşturmanın selameti için istifa ettiğini açıkladı. Aguirre,hükümet binalarını yakan protestocuların hedef aldığı siyasetçiler arasında bulunuyordu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.