İtalya’da şiddet uygulayan babasını öldüren genç kızın ev hapsine son verildi

0


İtalya’da, başkent Roma’daki evlerinde kendisine sertlik tatbik eden babasını öldüren 19 yaşındaki genç kızın ev hapsine son verildi.

Fotoğraf: ANSA

Taksirle adam öldürme suçundan yargılanan Deborah Sciacquatori’nin kendini savunurken babasının ölümüne sebep bulunduğunu belirten savcı Francesco Menditto şöyleki devam etti: “Babasına vurmaması için yalvarmış sadece sertlik devam etmiş. Meşru savunma hakkı olarak yargılanmalı. Sadece önümüzdeki iki hafta içinde hakimden davanın kapanmasını talep edebiliriz.”

41 yaşlarında ölen baba Lorenzo Sciacquatori’nin senelerdir hem karısına hem de kızına sertlik uyguladığı, 2016’da bir polis memuruna vurmuş olduğu için hapis yatmış olduğu açıklandı.

Mahalli basındaki haberlere nazaran Lorenzo Sciacquatori eve sarhoş geldiği bir akşam Deborah Sciacquatori ve annesine saatlerce bağırdı; genç kız kendisini ve büyükannesini odaya kitledi. Sadece öfkeli baba odaya girmeyi başardı. Deborah Sciacquatori, “Baba vurma” diye yalvarsa da dayak devam etti ve babasından boks öğrenen genç kız onun başına yumruk attı. 41 yaşındaki Lorenzo Sciacquatori yaşamını yitirdi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here