İzmir’de Erdoğan’a hakaret davası!

0
İzmir'de Erdoğan'a hakaret davası!

Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a katıldıkları bir eylemde attıkları sloganlarla “hakaret” ettikleri ileri sürülen 2 sanığın yargılanması bugün de devam etti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a başbakanlığı döneminde, katıldıkları bir eylemde attıkları sloganlarla “hakaret” ettikleri ileri sürülen 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.
İzmir 27. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya haklarında 1 ile 3 yıl arasında hapis cezası istenen sanıklar Yağmur G. ile Sercan Ö. yer almazken, avukatları İlhan Gül Kireçkaya hazır bulundu.
Hakim Fuat Şenoğlu, 13 Mart’ta düzenlenen eylem görüntülerinin inceleyen Ankara Kriminal Polis Laboratuvar’ından raporun geldiğini bildirdi. Şenoğlu, raporda, eylem sırasında çekilen fotoğraflar ve görüntülerin incelenmesi sonucu grupta yer alan sanıklardan Sercan Ö’nün hakaret içeren sloganlara eşlik ettiğinin, Yağmur G’nin ise bazılarına eşlik ettiğinin belirlendiği bilgisinin yer aldığını aktardı. erdoğana hakaret

Hakaret değil, “Demokratik eleştiri”

Raporu kabul etmediklerini söyleyen sanık avukatı Kireçkaya, müvekkillerinin hakaret etmediğini, sloganların demokratik eleştiri olarak değerlendirilmesi gerektiğini savundu.
Hakim Şenoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın davaya müdahil olup olmayacağının sorulması için tebligat çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
Konak meydanında 13 Mart’ta düzenlenen “Berkin Elvan‘ı anma eylemi”nde hakaret ettikleri iddiasıyla 1 ile 3’er yıl arasında hapis cezası istemiyle Yağmur G. ve Sercan Ö. hakkında asliye ceza mahkemesinde dava açılırken, yaşları küçük olan 11 sanık hakkında çocuk mahkemesinde dava açılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here