Jüpiter Yay burcunda Retro!

0


Bu hafta itibari ile 12 Ağustos’a kadar geri gidecek olan gezegenimiz Jüpiter olacak! Jüpiter Yay burcunda geri harekette olacağından dolayı para mevzularında sorun yaşayabilirsiniz. Aman dikkat!

Merhaba Dostlar;
Tüm gezegenler belli periyotlarda hızlarını düşerek geri hareket ederler. Sizler bu geri hareket içinde en popüler olan Merkür’ün geri hareketini/Retrosunu bildiğiniz gibi daha oldukca. Ve işte bu hafta itibari ile geri hareket edecek olan bir öteki nadide gezegenimiz ise Jüpiter! Bu hafta itibari ile Jüpiter YAY burcundaki geri hareketine başlıyor. 12 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bir gezegen geri harekete başladığı süre temsil etmiş olduğu mevzularda gecikmeler, zorlanmalar, yavaşlamalar meydana gelir. Bizim arzu ettiğimiz süre dilimi içinde yetişmez işler fakat bir halde yetişir. Şimdi Jüpiter’in neleri temsil ettiğine göz atalım, bakalım hangi mevzularda bir ekip gecikmeler ve yavaşlamalar bizleri bekliyor anlayalım. Jüpiter astroloji sembolizminde büyük iyicil, şifacı olarak adlandırılır ve temas etmiş olduğu her noktada büyüteç tesiri gösterir. Amacı geliştirmek, büyütmek, fırsatlar ve şanslar sunmaktır. Bolluk, bolluk, iyi talih, iyimserlik hep Jüpiter’in temaları içinde yer alır. Hoşgörü, affedicilik, zenginlik, iyileşmelerle sembolize edilir. Kar, maddi zenginlik, kazançlar, finansal her türlü Jüpiter’in yönetimi altındadır. Informasyon ve bilgelik, terbiye, erdem, yargıçlar, papazlar, din adamları, avukatlar, eğitmenler, lise sonrası eğitim bölgeleri, üniversite öğrencileri, burjuva sınıfı, yabancı ülkeler, yayıncılık, seçmenler, seçim, din kurumları, din görevlileri Jüpiter ile temsil edilir.  Abartı ve israfla ilgili her türlü durum ve mevzu Jüpiter’i negatif yönlerinden biridir.

Tüm gezegenler belli periyotlarda hızlarını düşerek geri hareket ederler. Sizler bu geri hareket içinde en popüler olan Merkür'ün geri hareketini/Retrosunu biliyorsunuz daha çok. Ve işte bu hafta itibari ile geri hareket edecek olan bir diğer nadide gezegenimiz ise Jüpiter! Bu hafta itibari ile Jüpiter YAY burcundaki geri hareketine başlıyor. 12 Ağustos'a kadar devam edecek.

Jüpiter geri harekette iken, bütçenizi yönetim etmekte zorlanıyor, para mevzularını yönetemiyormuş şeklinde hissederseniz ve genel olarak eğitim mevzularında aksaklıklar, zorluklar ve isteksiz duygularınız oluşursa 12 Ağustos’a sonrasında işler bu mevzularda birazcık daha rayına girmeye başlamış olacak merak etmeyin. Büyük finansal yatırımlar için daha ihtiyatlı olunması ihtiyaç duyulan bir süre dilimi olacaktır. Birkaç kere detaylıca düşünmekte yarar var. Eğer bir dava açacak iseniz doğru avukatla çalışmaya itina gösterin, davaların neticelenmesi Jüpiter Retrosu döneminde elde olmayan sebeplerden dolayı birazcık uzayabilir. Bu dönem gene fırsatlar yakalanabilir, amma velakin fırsatları değerlendirip hayata geçirmekte gecikmeler meydana gelebilir. Daha derin, daha felsefi düşünebiliriz. Din, felsefe, inançlarla ilgili mevzularda derinleşmek, araştırmalar yapmak için mükemmel bir dönemdir. Bu dönem ruhsal derinleşmeler söz mevzusu olacağından terapi almak, danışmanlık almak oldukca daha iyi gelecektir. İçel olarak gelişme, gelişme, ruhsal olgunluk içinde mükemmel bir dönemdir. Bizlere epey faydası olacak kaynak yada kişilerle karşılaşabiliriz. Bu dönem kilo almaya birazcık daha elverişli bir dönemde olacağız. Rejim ve zayıflama motivasyonumuz birazcık düşebilir.

Jüpiter Yay burcunda geri gideceği için, seyahatlerde daha davranışlarında ölçülü olmalı, aksilikler çıkabilir, planlar değişebilir, iptal olabilir. Takip ettiğiniz düşünce öncüleri, fikir akımları hayal kırıklığı yaratabilir. Almayı hedeflediğimiz eğitimlerde gecikmeler, aksaklıklar söz mevzusu olabilir. İçsel, içsel, inançlarımız anlamında daha da derinleşebilir. Spora karşı talep ve arzular azalabilir. Kasım ayından beri öğrendiğimiz tüm yeni detayları içselleştirme, derinleştirme ve sindirme zamanı olacak. Fizyolojik özgürlük yerine daha içsel özgürlüğün ardında olacağız. Yabancılar, internasyonal alanda yapacağınız işlerde, bilimsel niteliği olan çalışmalarda, ticari mevzularda bazı gecikmeler ve aksaklıklar oluşabilir.

Sevgiler…
Dinçer Güner

İLGİLİ HABERAşkta kazanan kariyerde kaybediyor!Aşkta kazanan kariyerde kaybediyor!

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here