Kalkınma Bakanı Yılmaz’dan büyük itiraf!

0
Kalkınma bakanı ne dedi? Cevdet Yılmaz ne itiraf etti? kalkınma bakanı, cevdet yılmaz, işsizlik, türkiye büyük millet meclisi, bütçe komisyonu, bakan yılmaz, itiraf, kalkınma bakanından itiraf, türkiye, işgücü,
Kalkınma bakanı ne dedi? Cevdet Yılmaz ne itiraf etti? kalkınma bakanı, cevdet yılmaz, işsizlik, türkiye büyük millet meclisi, bütçe komisyonu, bakan yılmaz, itiraf, kalkınma bakanından itiraf, türkiye, işgücü,

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, son dönemde artan işsizliğin artmasında kendilerinden kaynaklanan bir eksikliğin olduğunu söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan Yılmaz, son yıllardaki istihdam hareketlerini iyi okuyamadıklarını söyledi.

 

 

Son dönemde artan işsizliğin artmasında kendilerinden kaynaklanan bir eksikliğin olduğunu söyleyen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, son yıllardaki istihdam hareketlerini iyi okuyamadıklarını itiraf etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan Bakan Yılmaz, “Her şeye rağmen çok doyurucu bir istihdam analizinin yapılabildiğini söyleyemem.” dedi.

Meclis’ke Kalkınma Bakanlığı’na ait 2015 bütçesi görüşmelerine katılan Bakan Cevret Yılmaz, işsizlik ile ilgili bir miktar artış gördüklerini belirtti.
Yılmaz, katılım oranın arttığından dolayı bu artışın yaşandığını anlattı. İş gücünün katılım oranının artmasının iyi bir şey oduğunu, fakat işsizlik göstergesi bakımından olumsuzluk yaşandığını savunan Yılmaz, “Son yıllarda istihdam hareketlerini çok iyi açıklayabildiğimizi söyleyemem.” itirafında bulundu. Bu gelişmeyi, Türkiye’nin küresel kriz sonrası büyümesinin dünya ölçeğinden daha iyi olmasına bağlayan Yılmaz, “Her şeye rağmen çok doyurucu bir istihdam analizinin yapılabildiğini söyleyemem.” dedi. Bu konuya, hep birlikte kafa yormak gerektiğini belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

“İşsizliği azaltmak istiyorsak, reformları önümüze koymamız gerekiyor. Dünya rekabet endeksine baktığımızda Türkiye maalesef 130. sırada, iş gücü katılığı açısından çok kötü bir durumda. Buna dönük çabalarımızı arttırabiliriz. İşgücü açısından son dönemdeki gelişmeleri çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here