Ana SayfaHaberlerDünyadanKatledilen 43 öğrenci için...

Katledilen 43 öğrenci için Meksika’da havalimanı işgali!

Meksika’da hükümeti protesto eden 43 öğrencinin polis ve çeteler işbirliğiyle vahşice katledilmesi nedeniyle sokağa çıkan Meksikalılar Acapulco Havalimanını işgal etti, devlet başkanını istifaya çağırdı.

 

43 öğrencinin polis tarafından katledildiği Meksika’da halk bir haftadır sokakta. Turstik bir mekan olan Acapulco’da sokağa çıkan eylemciler havalimanını işgal ederek uçuşları engelledi. Gösteri 3 saat boyunca sürdü. Polisle çıkan çatışma sonucu 18 polis, 9 gösterici yaralandı.

İşgal süresince Devlet Başkanı Pena Nieto kastedilerek “Katil Pena” sloganı atıldı ve istifa çağrısı yapıldı. Havaalanı işletmesi, işgal sırasında yazılamaların dışında herhangi bir zarar verilmediğini açıkladı.

MEKSİKA’DA MAFYA-SİYASET,POLİS AĞINA KARŞI HALK SOKAKLARDA

‘DNA testi yapmak zor’

Soruşturmayla ilgili başsavcı Jesus Murillo Karam yakılan cesetlerde DNA testi yapmanın zorluğundan bahsetti. Karam ellerindeki kemik örneklerini Avusturya Innsbruck Üniversitesi’ndeki bir laboratuara gönderdiklerini açıkladı.

Öğrenciler, Igula kasabasında 26 Ekim’de yaşanan bir çatışmanın ardından polis tarafından gözaltına alınmıştı. Bölgesel polis 6 öğrenciyi vurarak katlettikten sonra diğer öğrencileri kendilerine ‘Birleşik Savaçılar’ (Guerreros Unidos) diyen uyuşturucu ticareti de yapan kontra bir örgüte vermişti. Bu çete öğrencileri çöplük alana götürüp kurşuna dizmiş ve 14 saat boyunca cesetleri yakmıştı. Kalan parçalar torbalara doldurulup nehre atıldı.

Çete liderinin “Ceset parçaları kül haline getirip nehre döktük. Asla bulamayacaklar” ifadelerini kullandığı telefon konuşması basına yansımıştı.

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Karadeniz’de Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Karadeniz kıyıları, keşfedilmeyi bekleyen zengin kültürel ve tarihi mirasıyla gizli bir...

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Kuru öksürüğe sigara, alerjik maddeler, mide asitleri ve soğuk algınlığı...

Flora Borsi’den 6 fotoğrafla hayvanlarla göz göze gelmek

Macar fotoğrafçı Flora Borsi, hayvanların insanlarla ne kadar benzer olduklarını ortaya...

Şah Fırat Operasyonu Twitter’da: Her türlü türbe taşınır!

Büyük devlet Türkiye'nin başarılı Şah Fırat Operasyonu, hükümet ve hükümete yakın...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Ölümü öldürmek, sonsuz bir umudun baharıdır…

“Evîn Biharek e…”* - Arjen Arî Bir acılar sarmalıdır sancı, zamanın derinliklerinde gezinen ve hayatın kıyılarına vurur hafızalarının unutulmayacak sesleri. “Lal bû zimanê xwezayê, Girî herikî, jan bû banî” (“Dilsizdi...

Kara cumartesi; 95 ölü, 246 yaralı

Bu sabah uyandığımda hafta sonu tatili ve çiseleyen yağmurun gölgesinde daha düşünsel bir içeriği olan “zannımın kıpırtıları 2” başlıklı yazımı kaleme almayı düşünüyordum. Ancak öğle saatlerinde Ankara'dan gelen yürekleri...