Kayıp Miles Davis albümü ‘Rubberband’ yayına hazır

0


Miles Davis’in 1985 yılının sonbaharında kaydetmeye başladığı fakat yarıda kalan ve sonraki 30 yılı aşkın zaman diliminde de kimsenin el sürmediği “Rubberband” albümü, ilk kez resmî olarak yayımlanıyor.

Zane Giles ve Randy Hall prodüktörlüğünde kaydedilen albüm, Davis’in funk ve soul etkileşimlerine yoğun olarak yer verdiği bir kayıt olarak biliniyor. Chaka Khan ve Al Jarreau’nun vokalleriyle yer aldığı kayıtlar, Davis’in “Tutu” albümünün hazırlıklarına başlamasıyla rafa kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz yıl Record Store Day kapsamında yayımlanan “Rubberband EP”de, kayıtlardan dört şarkı ilk kez paylaşılmıştı. On bir şarkılık tam albüm, 6 Eylül 2019’da ilk kez yayımlanacak. Giles ve Hall’un prodüksiyonu tamamlamak üzere yeniden güçlerini birleştirdiği “Rubberband” için Ledisi ve soul efsanesi Donny Hathaway’in kızı Lalah Hathaway yeni vokaller kaydetti.

Davis’in trompet ve klavye çaldığı albümün plak baskısında “The Last Miles” kitabının yazarı George Cole’un albüme dair kaleme aldığı bir metin de yer alacak. Albüm için belirlenen kapak görseli de Miles Davis’in yaptığı bir resim.

Miles Davis – “Rubberband” kapak görseli

 

Kaynak: Bantmag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here