Kazdağları için dayanışma konseri yarın

0


Çanakkale Kirazlı Köyü’nde Kanadalı Alamos Gold şirketinin altın madeni çalışmaları nedeniyle ağaç katliamı yaşanmasına dikkat çekmeye çalışan Kazdağları İstanbul Dayanışması, yarın konser düzenleyecek.

Kardeş Türküler, Yeni Türkü, No Land, Ne Münasebet, Erkut Küçükşahin ve Salih Yılmaz’ın sahnede olacağı konser 5 Ekim’de (yarın) saat 17.00’de Kadıköy Yoğurtçu Pakı’nda gerçekleşecek.

13 Ekim’de ruhsatı yenilenecek olan Kanadalı şirkete “dur” demek için yapılacak olan etkinliğe çok sayıda sanatçı, yazar ve çevre aktivisti de destek verecek.

Kazdağları İstanbul Dayanışması’nın yayımladığı çağrı metni şöyle:

“Çanakkale il merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Kazdağları Kirazlı mevkiinde, siyanürle altın aramak için 2.000 dönümde binlerce ağaç kesildi, cehennem çukurları kazıldı, binlerce ağaç ise kesilmek için sırasını bekliyor. 5 Ekim Cumartesi günü Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda ‘Alamos Gold’a dur’ demek için buluşuyoruz. Sanatçı dostlarımızın katkısıyla gerçekleştireceğimiz etkinlikte sesimiz hep birlikte bir kez daha yükselteceğiz ve şirketin 13 Ekim’de yenilenecek ruhsatının iptalini talep edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here