Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

KCK Eş Başkanı Bayık: Silahlı birlikleri Türkiye’ye geri gönderdik

Tüm Haberler 11 Ekim, 11:20'de eklendi

KCK Eş Başkanı Cemil Bayık sert açıklamalarda bulundu.  Kobanê gösterilerinde Kürtlerin ölmeye devam etmesi durumunda, yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını söyleyen Bayık, gerillanın asıl görevini halkı korumak olduğunu belirtti ve “Eğer böyle devam ederse, gerilla, halkımızı korumak için savaşacaktır” şeklinde konuştu.

Alman televizyonuna konuşan Bayık, Kobanê’de yaşananlar ve Türkiye’de olanlardan hükümeti sorumlu tuttu. İki yıldan bu yana sürdürülen ‘çözüm süreci’ görüşmelerinden de umutsuz olduğunu aktaran Bayık şunları söyledi:

“Hükümet Doğu ve Güneydoğu’da askeri yığınak yapmayı sürdürdüğü için biz de harekete geçtik. Türkiye politikalarını aynen sürdürdüğü için biz de silahlı birliklerimizi Türkiye’ye geri gönderdik.”

‘Süreç bitti’
Meclis’ten geçen Suriye ve Irak tezkeresinin PKK ile savaş ilanı anlamına geldiğini düşündüklerini söyleyen Bayık, çözüm sürecinin kendileri için bittiğini bir kez daha tekrarladı.

Bayık, “Tezkerede IŞİD sözü neredeyse hiç geçmiyor. Tezkere ile PKK’ye açıktan savaş ilan edilmiştir. Tezkerenin kabulüyle Türkiye barış sürecini sona erdirmiştir” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.