18.4 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 25, 2021

‘KHK’lar İptal Edilsin’ konserine Şişli Kaymakamlığı’ndan yasak
[ad_1]

Direnişler Meclisi’nin “KHK’lar İptal Edilsin, OHAL Komisyonu Kapatılsın” şiarıyla Şişli’de düzenleyeceği konser, Şişli Kaymakamlığı’nca yasaklandı.

23 Kasım Cumartesi günü İstanbul’daki Şişli Cemil Candaş Salonu’nda düzenlenecek olan konsere Grup Yorum üyeleri, Pelin Batu, Orhan Aydın, Ekrem Ataer, İbrahim Karaca, Mehmet Esatoğlu gibi pek çok isim katılacaktı.

Şişli Kaymakamlığı, Direnişler Meclisi’nin düzenlemek istediği konserin yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirerek, iptal kararını Şişli Belediyesi’ne gönderdi. Direnişler Meclisi ise iptal kararına tepki gösteren bir açıklama yayımladı:

“KHK ile ihraçlar başladığından beri 100’e yakın insanımız girdiği bunalım ve çaresizlikten yüzünden intihar etti veya inşaat ve benzeri işlerde hayatını kaybetti. Bizler bu durumun kader olmadığını, izlenen baskı politikalarının bir sonucu olduğunu, bu sorunların birlik ve dayanışma içinde olursak önlenebileceğini biliyoruz.“23 Kasım’da Şişli Cemil Candaş Salonu’nda adalet talebi olan herkesle bir araya gelmek ‘KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın’ talebimizi yüksek sesle söylemek ve sanatçı dostlarımızla güç alabilmek için bir dayanışma konseri tertipledik. Ancak usulsüz, yasal dayanaklardan yoksun bir biçimde Şişli Emniyet’i ve kaymakamlık yoluyla yasaklandığı tarafımıza bildirildi.

“Ortak kanaatimiz uzun süredir sanata, sanatçıya, tiyatro oyunlarına, oyunculara ve konserlere getirilen bu yasakların, bu yasakçı zihniyetin bir şekilde aşılması gerektiğidir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 [ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,075TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler