KısaCa başlıyor!

0

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yapılan uluslararası 14. KısaCa film festivali bu gün startını verdi.

 

Her yıl düzenlenen KısaCa film festivalinin bu yıl on dördüncüsü yapılıyor. 3 gün boyunca devam edecek olan KısaCa film festivalinin ön elemeyi geçen öğrenci filmlerinin gösterimine bu gün başlandı. Festival Yeşilçam’ın ünlü aktristi Filiz Akın’ı ve Türkiye müziğinin önde gelen isimlerinden Zülfü Livaneli’yi de ağırlıyor. Festivalin 3 günlük programı şöyle;

 

Ön elemeyi geçen filmlerin gösterimi

5 Kasım 2014 Çarşamba ( Malazgirt Salonu / SDKM )

 

10:00 – 10:40 > Deneysel Kategorisi Film Gösterimi

» Evcilik / Play House 08’24’’

» #hashtag / #hashtag 04’46’’

» Sekiz / Eight 14’57’’

» Deniz Feneri / Light House 10’00’’

 

10:50 – 12:00 > Kurmaca Kategorisi Film Gösterimi

» Emek / Labor 07’28’’

» Kaleka (Boşluk) / Nullity 16’10’’

» Cafe de Kitap / Book Cafe 19’49’’

» Dayı / The Uncle 11’32’’

» Reveal / Reveal 07’36’’

 

12:10 – 12:55 > Belgesel Kategorisi Film Gösterimi

» Bir Enstrüman Hikayesi / Story of an Instrument 21’57’’

» İlmek / Knot 20’08’’

 

14:00 – 15:00 > Animasyon Kategorisi Film Gösterimi

» Kaybolan Renkler / Losing Colors 03’30’’

» Haykırışa Serzeniş / Reproach To Outcry 07’10’’

» Durak / Bus Stop 03’00’’

» Merdivenler / Stairs 02’35’’

» Fasülye Dünya / Bean Earth 05’00’’

» Salkım Söğüt / Salkım Söğüt 04’36’’

» DünyaMalı / DünyaMalı 10’17’’

» Öz / Core 04’14’’

» Atlantis / Atlantis 02’00’’

» Oksijen / Oxygen 04’16’’

» Kafa / Head 08’40’’

 

15:15 – 16:15 > Belgesel Kategorisi Film Gösterimi

» Siyaha Bakmak / Looking at Black 12’00’’

» Çirok / Çirok 23’21’’

» Sazende / Sazende 20’52’’

 

6 Kasım 2014 Perşembe ( Malazgirt Salonu / SDKM )

 

10:00 – 11:00 > Kurmaca Kategorisi Film Gösterimi

 

» Bir Maç Günlüğü / A Soccer Game Journal 04’35’’

» Ukde / Regret 19’00’’

» Boş Köy / Ghost Town 15’00’’

» Nar Zamanı / Pomegranate Season 14’58’’

» Mami / Mami 07’03’’

 

11:15 – 11:50 > Belgesel Kategorisi Film Gösterimi

 

» Altın Kızlar / Gold Girls 13’15’’

» Çafi (Çay) / Tea 19’34’’

 

12:00 – 12:40 > Deneysel Kategorisi Film Gösterimi

 

» Ev Eşyası / Furniture 03’16’’

» Yuva / Nest 11’02’’

» Hafi / Hafi 05’00’’

» Mükemmel Bir Gün / A Perfect Day 05’00’’

» Pudrasız / Powderless 11’00’’

 

14:00 – 15:00 > Belgesel Kategorisi Film Gösterimi

 

» Yalnızlık Çağı / The Age of Solitude 25’00’’

» Anadolu’nun Çatısında / On The Roof of Anatolia 15’30’’

» Kırmızı Işık ‘Fransa Çok Güzel’ / Red Light ‘France is So Beautiful 15’45’’

 

15:15 – 16:15 > Kurmaca Kategorisi Film Gösterimi

 

» Ayrılık / Separation 19’00’’

» Roya / Roya 11’51’’

» Göz / The Eye 14’36’’

» Kartol (Patates) / Potato 13’29’’

» Göster Bizi Körebe / Show Us Blind Man 02’05’’

 

Festivalin etkinlik programıysa şöyle;

 

5 Kasım 2014 – Çarşamba

 

13:00 – 14:00 > Söyleşi / Conversation: Aytaç Arman & Oğuz Gözen

Moderatör / Moderator : Fırat Sayıcı

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

14:00 – 15:00 > Söyleşi / Conversation : Volkan Severcan & Zeynep Çamcı

Moderatör / Moderator : Fırat Sayıcı

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

15:30 – 16:45 > İmza Günü / Signing Day : Filiz Akın

> Yer : KuleSİTE

17:30 – 19:00 > Açılış ve Onur Ödülleri Töreni

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

19.15 > Vadullah Taş Özel Koleksiyonu’ndan

‘‘Filiz Akın’’ & ‘‘Zülfü Livaneli’’ Film Afişleri Sergisi

 

6 Kasım 2014 – Perşembe

 Film Gösterimleri ve Atölye çalışması

 

10:00 – 17:00 > Sinemacılık Kültürünün Diyaloğu : POLONYA VE TÜRKIYE

POLONYA FİLM OKULLARI

> Yer : İletişim Fakültesi D5 Salonu

 

 

11:00 – 13:00 > Söyleşi / Conversation : Zülfü Livaneli

Moderatör / Moderator : Büşra Sanay

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

14:00 – 15:00 > Söyleşi / Conversation : Senarist Filmi (Metraj Film)

Yönetmen / Director : H.Orkun Eser

Oyuncular / Cast : Mustafa Uzunyılmaz, Dilara Büyükbayraktar,

M. Asım Tuncay Aynur

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

6 Kasım 2014 – Perşembe

 

15:00 – 16:00 > Söyleşi / Conversation : Volkan Severcan & Mustafa Uzunyılmaz

> Yer : KuleSİTE

16:30 – 18:00 > Ödül Töreni

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

7 Kasım 2014 – Cuma

 

10:00 – 17:00 > Sinemacılık Kültürünün Diyaloğu : POLONYA VE TÜRKIYE

POLONYA FİLM OKULLARI

> Yer : İletişim Fakültesi D5 Salonu

 

> ETKİNLİKLER / ACTIVITIES

 

11:00 – 12:00 > Birincilik Ödülü Alan Filmlerin Gösterimi

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

12:30 – 12:50 > Özel Gösterim / Special Screening

> Belgesel Film : Fatih ‘‘Avrupa’nın Kaderini Değiştiren Adam’’

Yönetmen / Director : Kerime Senyücel

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

13:00 – 13:30 > Özel Gösterim

> Belgesel Film : Misafir

Yönetmen / Director : Haydar Demirtaş

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

 

13:45 – 15:40 > Özel Gösterim ve Söyleşi

> Uzun Metraj Film : Aşk Ağlatır

Yönetmen / Director : Mehmet Taşdiken

Moderatör : Fırat Sayıcı

> Yer : SDKM / 30 Ağustos Salonu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here