Kobanê’li genç ressamlardan IŞİD’li sergi

0


Kobanê'li gençlerden IŞİD'li resim sergisiUzun bir süredir Suruç’un karşısındaki Kobanê’yi ele geçirmek isteyen IŞİD terör örgütünün neden olduğu vahşet, iki genç ressamın tuvaline işlendi.

 

Mustafa Ergün / Press Haber – Suriye’li iki genç ressam, Arya Afi ve Sherzad İbrahim’in IŞİD terör örgütünün neden olduğu vahşetleri konu edindikleri resim sergisi Suruç’ta açıldı. Suruç Cumhuriyet Meydanı’nda açık havada sergilenen sergiye halkın yoğun ilgisi var.

 

 

Geliri Kobanê’li ailelere

IŞiD vahşetinin resmedildiği resim sergisinde elde edilen gelirin ise Suruç’a yerleştirilen Kobanê’li ailelerin ihtiyacı için harcanacağı bildirildi.

Tabloları sergilenen Arya Afi, “Halkımızın IŞİD felsefesinin ne olduğunu anlamaları için burada  tablolarımızı sergiliyoruz.” dedi. Ölümün ve öldürmenin  felsefesini ve bizimle dertlerinin ne olduğunu anlatmak istiyoruz diyen Afi, “Bununla beraber satılan tablolardan kazanılan paraları da yurtlarından ayrılıp çadırda ve akrabalarının yanında kalan, perişan olan halkımıza yardım olsun istedik.” ifadelerini kullandı. “Elimizden gelen her yardımı yapacağız diyen Kürt ressam Arya Afi, “Bu ülkenin çocuğuyuz, ülkemizin bize ihtiyacı olduğu için geldik.” dedi. Tabloları sergilenen genç ressam Sherzad İbrahim ise, felsefelerini ölmek ve öldürmek üstüne kuran IŞİD’i herkese tanıtmak istediklerini söyledi.

 

 

 

Fotoğraflar: Mehmet Şakir

1

2

3

 

5

6

7

8

9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here