KPSS’de 43 puanla atama yapıldı!

0

Son yıllarda gözde mesleklerden biri olan Sosyal Çalışmacı kadrosunda Kars iline 43,858 puanla memur ataması yapıldı. Lisans mezunları içerisinde İçişleri Bakanlığı- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak Antalya’ya 55,858 puanla memur ataması yapıldı.

LİSANS DÜZEYİNDE EN DÜŞÜK PUANLA YERLEŞTİRME YAPILAN KADROLAR

En düşük puanla atama yapılan kadro da yine “Sosyal Çalışmacı” kadrosu oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Kars ili için açtığı Sosyal Çalışmacı kadrosuna 43 puanla atama yapıldı.
Lisans düzeyinde en düşük puanla atama yapılan ilk 10 kadronun tümü Sosyal Çalışmacı kadrosu ile “Arap Dili ve Edebiyatı” ve “Arapça Öğretmenliği” mezunu olma şartının yanı sıra YDS’den az C seviyesinden Arapça bilgisi istenen VHKİ ve Mütercim kadroları oldu.

Diğer taraftan, Mütercim-Tercümanlık (Rusça) bölümü mezunu olma şartı aranan VHKİ kadrosuna 64 puanla,
Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği mezunu olma şartı aranan VHKİ kadrosuna 64,8 puanla,
Çocuk Gelişimi bölümü mezunu olma şartı aranan “Çocuk Gelişimcisi” kadrosuna ise 67,4 puanla,
Ebelik bölümü mezunu olma şartı aranan Hakkari’deki Ebe kadrosuna 68,3 puanla,
Fotoğraf, Fotoğraf ve Video gibi bölüm mezunu olma şartı aranan Memur kadrosuna 69,7 puanla,
Psikolojik Danışma ve Rehberlik / Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu olma şartı aranan Memur kadrosuna 73 puanla,
atama yapıldı.

ÖNLİSANS DÜZEYİNDE EN DÜŞÜK PUANLA YERLEŞTİRME YAPILAN KADROLAR

Önlisans düzeyinde en düşük puanla yerleştirme 70.997 puanla Kahramanmaraş’taki hemşire kadrosuna yapıldı. En düşük puanla yerleştirme yapılan ilk 10 kadrosunun tümü Hemşire ve İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği mezunu olma şartı aranan ARFF Memurluğundan oluştu.

Yine, Tapu ve Kadastro, Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık) / Otobüs Şoförlüğü gibi bölümler 78 gibi puanlarla en düşük yerleştirme yapılan kadrolar oldu.

LİSE DÜZEYİNDE EN DÜŞÜK PUANLA YERLEŞTİRME YAPILAN KADROLAR

Lise düzeyinde en düşük puanla yerleştirmeden daha çok en yüksek puanla yerleştirme yapılan kadro dikkati çekti. Maliye Bakanlığının Ankara’daki Hizmetli kadrosuna 99 puanla yerleştirme yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here