Kraliyet bebeği nihayet basın ve halkla tanıştı

0


İngiltere’de, ‘tanışmak için’ basının ve halkın merakla beklediği Kraliyet bebeği sonunda ilk pozunu verdi. Kraliçe 2’nci Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Harry ve geçen yıl evlendirilmiş olduğu ABD’li eşi Meghan Markle iki günlük oğullarıyla kameraların karşısına çıktı.

Fotoğraflar: Press Association

https://www.bbc.com/news/uk-48201625

Dük’ün kucağında taşımış olduğu beyazlar içindeki bebeğin hemen hemen adı ve unvanı belirlenmedi. Evlendikten sonrasında Sussex Düşesi unvanını alan Markle, “Fazlaca sakin ve tatlı bir bebek. Benim hayallerimdeki şeklinde” derken Dük, “Bu sakinliği kimden alıyor bilmiyorum” diye komiklik yapmış oldu. Evlenmeden ilkin oyuncu olan Markle, “Annelik hakkaten mucize şeklinde bir şeymiş. Dünyanın en iyi iki erkeği hayatımda o nedenle fazlaca mutluyum” dedi.

Dük ve Düşes, tahtın yedinci varisi olan oğullarını en kısa zamanda ‘büyük babaannesi’ Kraliçe 2’nci Elizabeth’le tanıştıracaklarını söylemiş oldu. Çift, “Bebek hanginize daha fazlaca benziyor?” sorusuna ise “Bunu söylemek için hemen hemen erken, hepimiz bebeklerin bilhassa ilk iki hafta içinde fazlaca değiştiğini söylüyor” yanıtını verdi.

Kraliçenin sekizinci torun evladı olan bebek pazartesi sabahı saat 05.26’da dünyaya geldi. Dük ve Düşes, bebeğin doğacağı yeri doğum öncesinde açıklamayarak ve basına poz vermek için 48 saat bekleyerek kraliyet ailesinin geleneklerini yıktı. Markle’ın çifte tahsis edilen kır evinde doğum yaptığına dair yorumlar yapılsa da evde doğum planının bebek birkaç gün geç doğunca değiştirilmiş olduğu, Düşes’in hastanede doğum yapmış olduğu açıklandı.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here