escort kuşadası

29.1 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 29, 2021

KREKSA raporu: ‘Grafiklerle Türkiye’nin Kültür Ekonomisi’
[ad_1]

Kültür ve sanat alanında araştırma ve analiz yapmak üzere kurulan KREKSA Kültür Yayınları’nın “Grafiklerle Türkiye’nin Kültür Ekonomisi” başlıklı raporu yayımladı.

TÜİK Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 İdari Faaliyet Raporu ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan veriler ışığında oluşturulan rapor, KREKSA’nın kurucusu ve Kültür Ekonomisi ve Politikaları Uzmanı Dr. Funda Lena tarafından hazırlandı.

Raporda kültür ekonomisini oluşturan müzik, film, yayıncılık, gösteri sanatları, görsel sanatlar ve tasarım alanlarından elde edilen ciro, katma değer ve istihdam gibi göstergelere dair veriler grafiklerle anlatılıyor.

Türkiye’nin kültür ekonomisine dair özellikle kültürel sektörlerin yüksek katma değer üretme potansiyeline vurgu yapılan raporda, kültür sanat alanının yeteri kadar desteklenmesi durumunda ülke ekonomisine katkısının diğer birçok sektöre göre çok daha yüksek olacağına dikkat çekiliyor.

Raporda Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinin yıllara göre değişimine ve bakanlığın alt birimlerine dağılımına da yer veriliyor.

“Grafiklerle Türkiye’nin Kültür Ekonomisi” raporuna şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler