Küçük Prens beyazperdeye taşınıyor

0

1245334433tu77[1]Dünyanın en çok okunan ve en çok baskısı gerçekleşen kitapların başında gelen Antoine de Saint- Exupery’nin dillere destan olmuş eseri Küçük Prens, sinema salonlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

 

Dünyanın en çok okunan ve en çok baskısı gerçekleşen kitapların başında gelen Antoine de Saint- Exupery‘nin dillere destan olmuş eseri Küçük Prens, sinema salonlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğuna Mark Osborne‘un oturduğu film, bir kaç animasyon tekniğinin başarılı bir karışımı gibi görünüyor.

Kendisini ıssız bir çölün ortasında bulan bir pilotun, çok uzak bir gezegenden gelmiş olan küçük bir çocukla karşılaşmasını konu alan film, masalın bileşenlerinin bir kısmını da yeniden yorumlamayı hedefliyor.

Orjinal seslendirme kadrosunda Marion Cotillard, Jeff Bridges, James Franco, Rachel McAdams, Benicio Del Toro, Ricky Gervais ve daha nicesinin yer aldığı Küçük Prens’in filmin ilk fragmanı yayınlandı. Mark Osborne’un yönettiği film, bugün her yetişkinin kalbinde yatan aslan Küçük Prens’i ete kemiğe büründürüyor. Tüm zamanların en çok satan, en çok ürünü satın alınan, en çok sözleri ortamlarda alıntı olarak kullanılan, en çok genç kızların kalbini çalan kitap; beyazperdeye ikinci kez taşınıyor.

Ekim’de vizyona girecek

Filmden gelen ilk fragmanın tek kötü yanı, tamamen Fransızca olması. Filmin 7 Ekim 2015’te vizyona girmesi planlanıyor. The Little Prince‘ın ülkemizdeki vizyon tarihi henüz kesinleşmiş değil.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here