Kulis: 23 Haziran öncesi AKP’de kabine revizyonu gündemde

0


Kabine’nin değiştirileceği, atanmış bakanların performans sorunları, ekonomideki kötü gidişatın altından Albayrak’ın kalkamıyor oluşu ve tabi Cumhurbaşkanı danışmanları ile anlaşmazlıkları uzun süredir gündemde.  Hele yerel seçimde İstanbul’un kaybı, Süleyman Soylu’nun koltuğunu nasıl salladığı herkesin bildiği kulis haberleri. Fakat kabinede revizyon bu sefer Istanbul yeniden seçimi öncesi AKP’nin elindeki belki de son propaganda aracı olarak gündeme gelmekte.

İstanbul’da 23 Haziran’da yenilecek seçim öncesi yapılan anketlerde istediğini bulamayan AKP’de, kabine revizyonu yeniden gündeme geldi. Kulislere yansıyan bilgilere göre parti kurmayları, seçim sonrası planlanan kabine revizyonunun 23 Haziran öncesine çekilerek, seçmene ‘mesajınızı aldık’ denilmesini istiyor.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan‘ın haberine göre Erdoğan’ın konuyu değerlendirdiği, seçim öncesi değişiklik olabileceği belirtiliyor. Kulislerde, 31 Mart seçiminde oy zarflarına “damat varsa ben yokum” notlarıyla yansıyan rahatsızlık nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Dışişleri Bakanlığı’na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na kaydırılacağı konuşuluyor.

Ayrıca Türkiye’nin kronik-akut sorunlu dev tarım sektörünü özel şirketlere devrettiği ortaya çıkınca hazırladığı “tarım reformu” hızla sümen altı edilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de yeri değişecekler arasında sıralanıyor bir süredir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın da aralarında bulunduğu dışarıdan atanan bazı bakanların kabine dışında kalabileceği konuşuluyor.

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here