Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Kürt direnişi değil, vicdanın direnişi!

Tüm Haberler 24 Ekim, 14:19'de eklendi

Askerden firar edenden cezaevinden kaçana,  öğretmenliği terk edene, Trabzon’dan Antalya’ya… Hepsinin ortak yurdu Kobanê oldu. Vahşeti izlemeyi kabul edemedik, bu yüzden YPG saflarına katıldığını söylediler…

 

 

IŞİD’e karşı Kobanê’de verilen mücadelede Türkiye’nin 4 parçasından yurttaşlar yer alarak, Kobanê’de verilen mücadelenin sadece Kobanê ile ilgili olmadığı, Tüm Türkiye, Kürtler ve Ortadoğuyu ilgilendirdiğini mesajını veriyor. Yine Trabzon, Kocaeli, Denizli ve Antalya gibi Türkiye kentlerinde yaşayan vatandaşlar  da, Kobanê’ye gelerek, YPG ve YPJ birliklerine katılıyor. Kobanê’de olanların bir kaçından alınan açıklamalar şu şekilde:

 

Tekmanlı Servet Özkalsın: Amasya Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda 8 aylık askerken firar ettim. Kobanê’ye yönelik saldırıları vicdanım kabul etmedi ve YPG’ye katıldım.

Amedli Şervan Farqînî:  Bingöl Açık Cezaevi’ndeyken televizyonlarda IŞİD’in saldırılarını görüyordum. Artık dayanamadım. Ben de cezaevinden firar ederek Kobanê’ye geldim.

Trabzonlu İbrahim Vahap: Trabzon’dan geldim. Buradan bütün sol, sosyalist ve demokrat kesimlere sesleniyorum. Bu sadece bir Kürt direnişi değil, vicdanın direnişidir.

Öğretmen Nizamettin Canpolat: Ya aile ya da devrimi tercih etmeliydim. Ben devrimi, yani büyük aileyi seçtim. Ülkem özgür olmadan, özgür bir birliktelik de olamaz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.