3.5 C
İstanbul
Salı, Mart 9, 2021

KWORKS’ün 2020 yılı Hızlandırma, Ön Hızlandırma ve Derin Teknoloji programlarından mezun olacak 18 girişim
[ad_1]

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS‘ün 2020 yılı programlarına seçilen girişimler 26 Kasım günü online gerçekleştirilecek demo day ile mezun oluyor.

Bu süreç içerisinde KWORKS; Hızlandırma, Ön Hızlandırma ve Derin Teknoloji olmak üzere üç aşamada toplamda 18 girişimi bünyesine kabul etti. Program sürecinde mentorluk ve eğitim alan girişimler, çeşitli kurumlarla da iş birliği yapma fırsatı yakaladı.
KWORKS-20 Hızlandırma Programı Girişimleri:

 1. ADSBOT: Makine Öğrenmesi ile Google reklam optimizasyonu ve otomasyonu çözümüdür.
 2. emoty.AI: Görüntü işleme tabanlı duygu durum analizi, göz takibi ve nabız tespitine yönelik çıktılar sunan, donanım gerektirmeyen yapay zeka destekli nöro teknoloji girişimidir.
 3. Macerita: Türkiye’nin interaktif macera haritası ve doğa sporları platformudur.
 4. Rentrovi: Konut sahipleri ve kiracılar için uçtan uca; doğrudan, masrafsız ve güvenilir bir deneyim sunan orta ve uzun dönem, konut kiralama uygulamasıdır.
 5. Sentinel • sentinelst.com: Endüstriyel alanlarda iş güvenliği amacıyla insan tespiti gerçekleştiren yapay zekâ tabanlı bir video analiz platformudur.
 6. SmartOpt: İstatistiksel analiz, makine öğrenimi, modelleme, yapay zekâ ve optimizasyon teknolojileriyle uçtan uca tedarik zinciri yönetimi için özelleștirilebilen çözümler sağlar.
 7. ZGN Otonom & Robotik: zgnart.com: Endüstriyel elektrikli araçlara otonom çalışma yeteneği kazandırmaya yönelik giydirilebilir teknolojili ve modüler yapıda otonom kontrol üniteleri geliştiren bir girişimdir.

KWORKS’20 Derin Teknoloji Programı Girişimleri:

 1. Actinfly: Endüstriyel tesislerde ve tesislerin özellikle kapalı, karanlık ve dar alanlarında drone kullanarak daha güvenli, ekonomik ve verimli muayene çözümleri sunmaktadır.
 2. Alloy Additive: Robotik kol ve kaynak teknolojilerinin entegrasyonu ile 3 boyutlu metal yazıcı geliştiren ve oluşturulacak cihaz ile büyük boyutlu havacılık metallerinin katmanlı imal edilmesini amaçlamaktadır.
 3. FetalIst: Gebelik esnasında fetüsün cerrahi gereksinimi olan hastalıklarının teşhisini ve bu teşhisin ailelere aktarımını kolaylaştıran, kişiselleşirilmiş tanı koyarak tedavi öneren bir yapay zeka çözümüdür.
 4. iongenics: Laboratuvarlarda kullanılan hidrojen sağlayan patlayıcı tüplere alternatif olarak sudan elektrokimyasal yöntemle tehlikesiz bir şekilde hidrojen üreten bir cihaz geliştirir.

KWORKS’20 Ön Hızlandırma Programı Girişimleri:

 1. Jetlexa: Sözleşmelere ihtiyaç duyan firmalar ve hukuk büroları için geliştirilmiş yenilikçi bir sözleşme otomasyon yazılımıdır.
 2. Manjo: Restorana gel-al sipariş ve önceden rezervasyon sistemi ile yeni bir müşteri kanalı açan, müşterilerine sıra beklemeden, hızlı ve temassız sipariş verme imkanı sunan platformdur.
 3. Parkpilot: Kameralardan aldığı görüntüyü işleyerek, derin öğrenme algoritmalarıyla birleştiren ve bu sayede en uygun park noktasını uygulama kullanıcılarına ileten bir uygulamadır.
 4. RTEX: Kumaş artıklarının tekrar kullanımı için tekstil sektöründe yer alan işletmelere, sürdürülebilir ve kazançlı bir sistem sunan dijital tekstil atık yönetim platformudur.
 5. Simpicy: Otomat teknolojilerine uzaktan erişim ve yönetim kolaylığı sağlayan IoT tabanlı teknoloji girişimidir.
 6. Türkçeyaz: Geliştirdiği modeller ve algoritmalar ve doğal dil işleme teknikleri kullanarak, metinlerdeki yazım ve dil bilgisi hatalarının bularak, Türkçenin doğru, etkin ve anlaşılabilir kullanımını sağlar.
 7. VulnHero: IT altyapısını kendi yöneten kurumlar için güvenlik açıklarını ve yamalarını daha kolay takip edebilmelerine ve daha verimli yönetebilmelerine yardımcı olan SaaS ürünüdür.

[ad_2]


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,248BeğenenlerBeğen
1,083TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -

Popüler Listeler