LAZERLE KİŞİYE ÖZEL UYGULAMA

0

Lazer ile vajina daraltma operasyonu vajinal rejuvenasyon olarak da adlandırılmaktadır. Vajina bölgesinde kanalın yeniden düzenlenerek gençleşmesi ve daralması için yapılan bu ameliyat sonrasında oluşan cinsel hazzın artması, orgazm olmada rahatlık operasyonun en çok tercih edilmesi sebeplerindendir. Lazer vajina daraltma işlemi ameliyata gerek duymadan 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde uygun hasta sınıfında yer alan bireyler için güzel ve olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Vajinalar Neden Genişler?

Vajina genişlemesi  genellikle düşük yapan bayanlarda, kürtaj olan bayanlarda bunların yanı sıra jinekolojik müdahaleler ve doğal yaşlanma gibi birçok sebepten dolayı genişleyebilmektedir. En bilindiği bayanların doğum sonrasında vajinalarının genişlemesidir. Özellikle genetik olan kolajen bağ dokusunda elastikiyetin zayıf olması ve sigara içen bireylerde bu etkinin daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Menepoz dönemine girildikten sonra azalan östrojen hormonu için alınan desteğinde vajinanın direncini kırarak daha çabuk genişlemesini sağlamaktadır. Bunların yanı sıra, bazı bireylerde genetik olarak bağ dokusu zayıflığı bulunmaktadır. Bu nedenle çok erken yaşlarda vajinal genişleme görülebilmektedir.

Lazer ile Vajina Daraltması Kimle İçin Uygundur?

Kadın bireylerde genellikle zaman içerisinde cinsel iştahsızlık, vajina genişliği nedeni ile oluşan mesane, rahimin sarkması veya barsak sarkması olmayan hastalar genellikle lazer ile vajina daraltma için en uygun sınıfı oluşturan kişilerdir. Bu bireylerin kimisinde hapşırma, öksürme, gülme gibi durumlarda altlarına kaçıran bireyler için lazer ile vajina daraltma işlemi oldukça başarı sağlamaktadır.

Zaman zaman vajinal enfeksiyon yaşayan bireylerin yanı sıra menopoz sonrası genital bölgede kurumalar olan ve ağrılı cinsel ilişki sorunlarında lazerle vajina daraltma işlemi tercih edilebilir. Vajina daraltma ve gençleştirme işleminden sonra ıslanma ve ağrı oluşumu büyük oranda giderilebiliyor.

Vajina Daraltma İşlemi

Vajinal gençleştirme işlemi ortalama 20 dakikalık bir süre almaktadır. İşlem boyunca hiçbir ağrı ve sızı hissedilmez. Bunun yanı sıra bireye herhangi bir anestezi uygulanması söz konusu değildir. Tedavi sonrasında rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem boyunca genital bölgede herhangi bir kesi işlemi ya da cerrahi bir işlem yapılmadığı için komplikasyon riski bulunmamaktadır. Lazer ile vajina daraltma işlemi sonrasında 2 gün içerisinde oluşan sızı ve batma şikayetleri normal şikayetlerdir. Tedavi sonrasında takip eden 5. Gün sonunda cinsel ilişki yaşanabilmektedir. İşlemler sonrasında operasyonun net olarak görülmesi ve hissedilmesi 1 ay kadar bir süreyi bulabilmektedir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile birlikte tamir edilebilir. Bunun yanı sıra kızlık zarı dikimi operasyonu uygulanabilmektedir. Kısa süre için avantaj sağlayan dikişler 2-3 gün içerisinde oluşan cinsel ilişkilerde kanamaya neden olabilmektedir ve bunlar ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir.

Bunun yanı sıra ilişki de geç kalınır ise dikiler zamanla açılır ve kanama ilişki sırasında gelmeyebilir. Hymen yani kızlık zarı ülke toplumlarının bir çoğunda bir kadının saflık ve bekaretini koruduğu anlamında bir temsilci gözü ile görülmektedir. Oldukça büyük önem verilen kızlık zarı için bireyler kızlık zarı diktirme işlemlerine yönelmektedir. Kapalı ve örf ve adetlerin ağır bastığı toplumlarda evlilik öncesi cinsel ilişki durumları bir tabu olarak süre geldiği için bekaret oldukça önemli bir hal almaktadır. Kimi zaman eski hatıralardan kurtulmak için veya pişmanlık duygusu ile bayanlar kızlık zarı dikimi işlemi yaptırmaktadırlar. Bunların yanı sıra bazı toplumlarda bekaretini kaybetmiş bireylerin töre adı altında ölümleri bile söz konusu olabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi yöntemlerinden en çok kullanılan ve tercih edileni kalıcı yani fleb yöntemi ile yapılan uç uca dikilerek yapılan yöntemdir.

Bu yöntem ile kızlık zarı dikiminde genital bölgenin dikim alanında bulunan ve buralardan alınan dokulardan mukoza parçaları ile yırtılan kızlık zarı yeniden meydana getirilerek eski görünümüne kavuşması sağlanmaktadır. Bu yöntem uygulandıktan sonra süre fark etmeksizin ilk ilişki sırasında kanama meydana gelecektir. Bu teknik uygulaması için kızlık zarının ne zaman yırtıldığı veya ne kadar tahrip olduğu gibi etkenler önemli etkenler değildir.

Sizlerde birçok ilde bulunan kızlık zarı dikimi kliniklerinden bilgi edinebilirsiniz. Eğer Ankara ilinde ikamet ediyorsanız, Dr. Uzay Yıldırım alanında uzman bir hekim olarak sizlere bu konuda yardımcı olabilmektedir. Ayrıca www.uzayyildirim.com adresinden birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here