Ana SayfaListelerLeonardo DiCaprio'nun rol aldığı...

Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı en iyi 5 film

90’lı senelerde yıldızı parlayan ve otuz yılı aşkın kariyeri boyunca başarı basamaklarını tırmanarak harikulade bir filmografi inşa eden Leonardo DiCaprio, çağımızın şüphesiz ki en iyi oyunları arasında. Henüz yaşı gençken bile ne kadar dahi ve iyi bir oyuncu olacağı belliydi. 1993 senesinde rol aldığıWhat’s Eating Gilberts Grape filminde canlandırdığı zihinsel engelli karakter ile Oscar’a aday gösterilmiştir.

Mükemmel oyunculuğunun yanı sıra, sempatikliği ve duyarlı kişiliği ile de kalpleri fetheden DiCaprio’nun rol aldığı filmler, her zaman büyük bir ilgi ve merak konusu olmayı başarıyor. Son 20 yılın en iyi aktörleri arasında gösterilen DiCaprio’nun en iyi 5 filmini bir araya getirdik.

Inception, Başlangıç (IMDb: 8.8)

Ünlü yönetmen Christopher Nolan, Hollywood Yeni Akım efsanelerini çok iyi çalışmış, bu konuda kendini yetiştirmiş ve bunu filmlerinde en ham haliyle uyarlamıştır. Inception filmi de onun cesur olduğu ve tamamen orijinal filmlerinden biridir. Hedef aldığı kişinin bilinçaltına  fikirleri sokmaya çalışan bir hırsız hakkındaki bilim-kurgu filmi, tartışmasız olarak Leonardo DiCaprio’nun en iyi performansları arasına giren filmdir. Inception filminde şimdiki zamanla geçmişinin baskısı altında kalan bir adamı canlandıran DiCaprio ve Nolan’ın imzası niteliğindeki set tasarımı ve görsel efektler ile Hans Zimmer’in eşsiz besteleri arasında adeta bir pırlanta gibi parıldıyor.

4 tane Oscar ödüllü alan film, sadece Leonardo DiCaprio’nun en iyi filmleri arasında yer almakla kalmıyor, tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer alıyor.

hakkında Inception izle Leonardo DiCaprio

Shutter Island, Zindan Adası (IMDb: 8.2)

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı bu başyapıtta, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede olan Ashecliffe Hastanesi’ne gitmesi ile başlıyor. Bu hastanede karşılaştıkları isyan ve rayından çıkan işler soruşturmayı gittikçe zora sokuyor. Zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırları ayırt etmekte zorlanacaklardır. Usta yönetmen Scorsese tarafından Dennis Lehane’nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan Shutter Island filmi sizlere harika bir seyir keyfi sunuyor.

hakkında shutter island Leonardo DiCaprio

Blood Diamond, Kanlı Elmas (IMDb: 8.0)

Leonardo DiCaprio, sağlam bir senaryoya sahip gerilim filmlerinde anti-kahramanı canlandırmada adeta ustalaşmış bir oyuncudur. Blood Diamond filmi de bu filmlerden bir tanesi. Afrika kıtasındaki süregelen savaşları ve elmas gibi doğal kaynakların Batı ülkelerine nasıl servis edildiğini ortaya koymak açısından oldukça güçlü ve trajik bir hikâyeye sahip film, DiCaprio’nun da en iyi filmleri arasında yer alıyor.

hakkında Blood Diamond Leonardo DiCaprio

The Revenant, Diriliş (IMDb: 8.0)

Usta yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun Western başyapıtı The Revenant, Leonardo DiCaprio’ya Oscar’ı getiren film olmuştur. Michael Punke’nin aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan film, Hugh Glass karakterinin hayatta kalma mücadelesine yer veriyor. Yarı-biyografik destanda canlandırdığı karakter ile DiCaprio, Oscar’ın yanı sıra En İyi Oyuncu dalında BAFTA, Altın Küre, Screen Actors Guild ve Critics’ Choice ödüllerini kazanmıştır.

hakkında The Revenant Leonardo DiCaprio

Titanic, Titanik (IMDb: 7.8)

Şüphesiz ki Leonardo DiCaprio denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri de Titanic filmidir. Oyuncunun ismini gösterime girdiği ilk anlardan itibaren popüler oyuncular arasına yazdıran, halen günümüzde popüler kültürün gündeminde yer alan bir film. Başrollerini güzel ve başarılı oyuncu Kate Winslet ile paylaştığı film, anlattığı trajik ve sürükleyici aşk hikayesi ile 11 dalda Oscar alarak tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer almayı başarmıştır.

Gişe rekortmeni filmde, İsmini ve çatı fikrini aynı adı taşıyan seyahat gemisinin gerçek hikâyesinden alan filmde fakir bir sanatçı ile aristokrat kızının aşk hikâyesi yer alıyor.

hakkında titanic Leonardo DiCaprio

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Routers Arşivinden 32 fotoğrafla 91’den 2014’e Kürt göçleri

Routers 1991 yılında yaşanan zorunlu Kürt göçünü arşivinden çıkararak yayınladı.   Routers, Saddam...

Stephen Hawking Hakkında 9 Bilinmeyen Bilgi

1. Okulda Kötü Notlar Alırdı Günümüzde Hawking’i parlak bir zeka ile...

Tarihten günümüze, 100 Afişle İşçinin Emekçinin Bayramı 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ruhu, ilk kez 1856'da Avustralya'nın...

Nisan’da vizyona girecek ve Sinemaya gitmeden bakmanız gereken 38 film ve fragmanları

Nisan'da vizyona girecek filmleri listelediğimiz derlememizle merhaba. Birçok filmin vizyona gireceği...

Tartışı-Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mü?

Bu yazıda, 8 Mart'ı niçin emekçi kadınların mücadele günü olarak ele aldığımızı ayrıntılı bir şekilde irdelemeye çalışacağız.   Ama ilk önce, tüm dünyada ezilen, sömürülen kadınlarımıza ithaf edilen 8 Martımızda, bizleri...

Robert Fisk: Türkiye iş pişirdiği IŞİD hilafetinin saldırılarıyla karşı karşıya

Ortadoğu uzmanı Robert Fisk'in Independent'ta yayınlanan makalesinde, Türkiye "Petrol kaçakçılarının ürünlerini IŞİD denetimindeki bölgelerden getirmesine izin verdiğini" belirterek, "Türkiye iş pişirdiği IŞİD 'hilafetinin' Ankara ve İstanbul’a yönelik saldırıları ile karşı...

Enflasyon nedire birde böyle bakmak! (Tolga Yumrukaya)

Yazı/ Tolga Yumrukaya   Tolga Yumrukaya'nın kaleminden ekonomi-enflasyon nasıl yazısı. ‘Sefagiller ile Cefagiller’ Eşit topraklara ve eşit işgücüne sahip birbirinden bağımsız iki ayrı ada da yaşayan iki toplum düşünelim. Sefagiller ve Cefagiller. Her ikisi...