Londra Köprüsü’nden silah sesleri yükseldi: En az bir kişi öldü

0


Britanya’nın başkenti Londra’nın simge yapılarından, kentle aynı adı taşıyan köprüden silah sesleri yükseldi. Henüz ayrıntıları kesinleşmeyen ve devam eden olayda yaralananlar oldu. Polisten yapılan açıklamada, terör saldırısı ihtimalinin göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Londra polisi, olayda bir kişinin vurulduğunu açıklarken, Sky News, vurulan kişinin ‘saldırgan olmadığını’ öne sürdü.

Fotoğraf: BBC

Polis, bir bıçaklama olayı ihbarı yapıldığını ve bu nedenle Londra Köprüsü’ne çağrıldıklarını açıkladı. BBC’den John McManus, köprüden geçtiği sırada bir grup adamın kavga ettiğine tanık olduğunu, bir grubun bir kişiye saldırdığını, polis olay yerine ulaştığında ise silah kullanıldığını söyledi. “Bu adama ateş edildi” diyen McManus, bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Görgü tanığı Amanda Hunter da üç polis memurunun bir adamın üzerine doğru yöneldiğini ve sonrasında bu kişiyi vurduklarını anlattı. Hunter, “Adamın elinde bir şey vardı ama ne olduğunu net olarak göremedim” dedi.

Köprüde yatay olarak durarak iki şeridi kapatan beyaz bir kamyon dikkati çekti ancak olayla ilgisi olup olmadığı netleşmedi. Yaşananlar sırasında köprüde olanlar büyük panik yaşadı; çoğu kişi yere yatarak can güvenliğini sağladı.

Köprünün adını taşıyan metro istasyonu boşaltılırken köprü trafiğe kapatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here