Mağazalar İçin Koku Makinesi

0

Mağazacılık sektörü, global dünyanın gelişen her noktasını bünyesine entegre ederek çok daha fazla müşteriye hitap etmek istemektedir. Son yıllarda gelişen pazarlama ve reklam tekniklerine bakılacak olursa da, aslında koku pazarlamasının ne kadar ön plana çıktığı görülecektir. Koku, geçmişe götürecek veya insanların davranışlarının direkt olarak etkileyecek kadar güçlü bir iletişim aracıdır. Kokunun bu etkisini araştıran bilim insanları, kokunun insanların kararlarında ve düşüncelerinde sağladığı değişim gücünü incelemektedir. Kokular, markaların reklam ve pazarlama konularındaki başarılarını beklenmedik ölçüde arttıracak bir güce sahiptir. Bunun yanında da, müşterilerin içgüdülerine yönelik bir hitap yolu oluşturularak, aslında bilinçaltı teknikleri ile mal veya ürün satışının da sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Kokuların Mağazalarda Etkisi

Kokular, pazarlamada gerçekten çok ciddi bir fark yaratmaktadır. Bunu bilen firmalar da, kurumsal koku oluşturarak müşterilerin dikkatlerini kendilerine çekmeye çalışırlar. İyi kokuları daima hatırlayan insan zihni, bunun yanında doğru bir ürünle eşleştirme yaparsa; artık o kokuyu duyduğunda sürekli olarak o eşyayı veya ürünü satın almak isteyecektir. Gösterişsiz bir mağazayı bile etkileyici bir görüntüye sokabilecek olan kokular, bu sayede müşteri memnuniyetinin de en yüksek seviyede oluşmasını sağlıyor. Müşteriler, güzel kokulu mağazalarda normalden çok daha fazla zaman geçiriyor. Tüm bu faydaların yanında, kokular ile ürünlerin de belirli bir seviyede ilişkili olması ve uyum içinde pazarlanması gerekir. Böylece daha doğru bir kurumsal kimlik yaratılabilir. Bu yüzden Scento koku makinelerinin profesyonel yapısı, mağazacılık sektöründe doğru bir kimlik yaratmak için gereklidir.

Mağazacılıkta Scento Koku Makinelerinin Avantajları

Mağazacılık için önemli olan kendine has koku oluşturma işlemi, Scento koku makinelerinin sistemi sayesinde rahatlıkla oluşturulabilir. Mağazaların geniş yapıları, havalandırma durumuna göre 1500 metrekarelik alanı etkisi altına alacak Scento koku makineleri için kolay bir iş olacaktır. Nano difüzyon teknolojisi sayesinde, en kısa sürede alanın istenilen koku ile dolmasını sağlar. Bunun yanında Scento koku makineleri küçük, dekoratif ve hafif yapısı ile istenilen alanda kullanılacak ve mağazada yaratılan dekorasyon bütünlüğüne uygun bir şekilde kullanılmaya devam edilecektir.

Kurumsal koku makinesi hakkında detaylı bilgi almak için https://www.scento.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here