Ana SayfaHaberlerSağlıkMaliye Bakanlığı’na özel test...

Maliye Bakanlığı’na özel test merkezine kamu çalışanlarından tepki: “Saraydan sonra Damat da kendine COVID-19 test merkezi yapmış”

hakkında Maliye Bakanligina ozel test merkezine kamu calisanlarindan tepki Saraydan sonra bakanlığına

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 3 Eylül günü ilgili birimlere gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 7 Eylül günü gerçekleşecek programa katılacak personelin Koronavirüs testi yaptırması istendi. Bakanlık, bu testlerin bugün 09.00-17.00 saatleri arasında Emek Yerleşkesi Sağlık Birimi’nde gerçekleşeceğini duyurdu. Personelin, Bakanlığın görevlendirdiği yetkiliye “Test yaptırdım” diye WhatsApp ya da mail üzerinden mesaj atması gerektiği belirtildi.

“Bu test merkezi kimlere hizmet veriyor?”

“Kamuya ait sağlık merkezinde belirli kişilere özel testler yapılmasını kabul etmiyoruz” diyen Büro-İş, bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın önüne giderek burada yaptıkları protestoyla tüm kamu çalışanlarının buradaki merkezde test yaptırabilmesi gerektiğini söyledi. Talepleri geri çevrilen kamu çalışanları “Bu test merkezi kimlere hizmet veriyor? Biz kamu emekçilerine neden burada test yapılmıyor? Bizler insan değil miyiz, bizlerin canı sizler için değerli değil mi?” diyerek tepki gösterdi.

Büro-Sen Merkez Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yapan Genel Başkan Alay Hamzaçebi, “Saraydan sonra Damat da kendine COVID-19 test merkezi yapmış” diyerek tepkisini ortaya koydu.

“Emekçilere insan olarak değer verilmemiş, pandemi ile baş başa bırakılmıştır. Bu konuda en duyarsız kurumların başında Hazine ve Maliye Bakanlığı gelmektedir” diyen Hamzaçebi, Ankara’da COVID-19 testi yaptırmak isteyen maliye emekçilerine hastanelerde test yapılmazken Bakanlık bünyesinde test merkezi açılmasının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Ödenek yokluğu dediler, Bakanlığa test merkezi açtılar

Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, “Ödenek yokluğu dolayısıyla vergi dairelerine dezenfaktan malzemeleri, sıvı savun, peçete, havlu gibi malzemeler göndermeyen Bakanlık buraya test merkezi kurmuş” ifadeleriyle vergi dairelerinde alınmayan önlemlere de dikkat çekti.

Bakanlığa, “Bu test merkezi kimlere hizmet veriyor? Biz kamu emekçilerine neden burada test yapılmıyor? Bizler insan değil miyiz, bizlerin canı sizler için değerli değil mi?” sözleriyle seslenen Hamzaçebi, “Bizlerin topladığı vergilerle kuruma ve kamuya ait sağlık merkezinde belirli kişilere özel testler yapılmasını kabul etmiyoruz” dedi.

İndigo Dergisi https://www.gazeteruzgarli.com/maliye-bakanligina-ozel-test-merkezine-kamu-calisanlarindan-tepki-saraydan-sonra-damat-da-kendine-covid-19-test-merkezi-yapmis/

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Daha önce hiç görmediğiniz 11 ilginç kütüphane

Kitap okumak toplumlarda yerleşmesi zor bir alışkanlıktır. Gelişmekte olan toplumlar kitap...

Harika 20 çalışmasıyla sıradışı yağlı boya sanatçısı Riusuke Fukahori

Japon sanatçı Riusuke Fukahori, kendine has yöntemi ile harika ötesi yağlı...

Reuters’ın seçimiyle son 30 yıla damga vuran 56 fotoğraf!

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından Reuters'ın fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflardan derlenen 56...

İnsanlık tarihinin gelmiş geçmiş en zengin 20 insanı

İnsanlık tarihine gelmiş geçmiş en zengin insanların kimler olduğunu bilmek istediğinizi...

Tartışı-Yorum

Ümit Kıvanç, ‘Burası sizin vatanınız değil’ denirken Türkler nerede?

Ümit Kıvanç Radikal'de yer alan bugünkü yazısında 'Devletin doğuda yaptığı, kamu düzeni sağlamak değil. Bir sindirme harekâtı, teslim alma operasyonu. 7 Haziran öncesinden beri nereden nereye gelindiğini idrak edebilmeliyiz'...

Levent Ünsaldı “Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!”

2 göbek öncesinden nenemin o gün, samanlıkta kiminle seviştiğini bilmiyorum ki!Melezim ben, köksüzüm… ve bundan gayet memnunum!Bizim peder eski asker, emekli albay, Kıbrıs gazisi kendisi. İyi bir askermiş… Pederin...

Yitik bir Ortadoğu manifestosu!

Kadir Yıldırım  Asırlardan 21,Bir sabah uyanıyorsun, ruhunun kara deliklerine çekiliyor insanlık.Bir akşam uyuyorsun, rüyalarında yıldız kırığı, yaralanmış, hüzünlü, yalnız… Halkın baharı, gökyüzü mavi, güneş sarı, toprak kan, bedel cehennem. İnanın insanlıktan...