Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Manisa’da bulunan kulaklı yavru baykuş bakıma alındı

Yaşam 6 Mayıs, 19:14'de eklendi


Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki arazide bulunan ve oldukça minik olduğundan uçamadığı görülen kulaklı yavru baykuş, bakıma alındı.

Saruhanlı ilçesindeki boş bir arazide uçamayan kulaklı yavru baykuş kabul eden yurttaşlar, Ziraat ve Orman Bakanlığı’na bağlı 4. Bölge Tabiat Koruma Ulusal Parklar Şube Müdürlüğü’ne getirdi.

Baytar Engin Bahçeci tarafınca genel muayenesi meydana getirilen yavru baykuş, güçlenmesi için bir süreliğine bakıma alındı.

Yavru baykuşun bakımının yapıldıktan sonrasında doğaya salınacağını belirten Baytar Bahçeci, “Ortalama 1 aylık bulunduğunu tahmin ettiğimiz kulaklı yavru baykuşumuzu vatandaşlar bulup, bizlere teslim etti. Baykuşun genel bir muayenesini yaptık. Genel olarak baykuşumuzun sağlığında bir sorun gözükmüyor. Sadece daha oldukça minik olduğundan uçamıyor. Bizlere bu baykuşu getiren vatandaşlara, anası ya da kardeşi var mı diye yönelttiğimiz, öteki yavrularının başka hayvanlar tarafınca saldırıya uğradığını öğrendik. Ikimiz de bu yüzden baykuşumuzu koruma altına aldık. Yavru baykuşumuz bizde ortalama 1 ay kadar konuk olacak. Peşinden yeniden onu bulunan yerde doğaya salacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.