Mardin Artuklu Üniversitesi’nde yolsuzluk operasyonu!

0

Sabah saatlerinde Mardin Artuklu Üniversitesi’nde yolsuzluk operasyonu başlatıldı. Operasyonda çok sayıda bilgisayar ve dosyaya el konulurken aralarında Rektör Yardımcıları’nın da bulunduğu 68 kişi  gözaltına alındı.

 

Radikalde yer alan habere göre Mardin Artuklu Üniversitesi’nde sabah saatlerinde yolsuzluk operasyonugerçekleştirildi.Haberde yer alan bilgilere göre geçtiğimiz Temmuz ayında yine Üniversitede yapılan ihalelerde, ‘Haksız kazanç sağlamak, ihaleye fesat karıştırmak, gizleme veya değiştirme, görevi kötüye kullanma’ gerekçesiyle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma neticesinde operasyon yapılmıştı.

Soruşturma kapsamında Mardin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, üniversitenin Yenişehir yerleşkesindeki rektörlük binasında arama yapmış, Mali İşler Daire Başkanlığı, Strateji Daire Başkanlığı’nın da aralarında bulunduğu birimlerde yapılan aramalarda çok sayıda evrak, cd, bilgisayarlara el konulmuştu. Bu sabah yapılan operasyonun bunun devamı olduğu ileri sürülüyor. Bilgilerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here