Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Mecidiyeköy’de inşaatta korkunç kaza: 10 işçi öldü!

Video 7 Eylül, 01:00'de eklendi
10 İşçi, Mecidiyeköy’de yapılan inşaatın  asansörünün 22. kattan yere çakılması sonucu hayatını kaybetti.

Güncelleme 10:00

İnşaat firmasının saat 10:30’da açıklama yapması bekleniyor

Ayrıntılar gelecek…

————-

Video Haber

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 10işçinin öldüğünü açıkaldı. Eski Ali Sami Yen Stadı’nın bulunduğu arazide inşaatı devam eden binanın asansörü 22. kattan zemine çakılması sonucu  işçiler hayatını kaybetti.  İnşaatta çalışan işçiler asansörün bakımsız olduğunu söyleyerek olay seonarası güvenlik görevlilerine tepkilerini dile getirdiler.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise olayda 10 işçinin öldüğünü açıkladı. İstanbul Valisi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ölen işçi sayısının 7 olduğunu ancak hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe ettiğini belirtti. Vali Mutlu’nun paylaştığı mesajlar şöyle;

“Acı kayıplarla gene bir işyeri kazasının üzüntüsü içindeyiz. Hayatını kaybeden 6 işçi kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Üzücü işyeri kazasında hayatını kaybeden işçilerimizin sayısının artmasından endişe ediyoruz.”

Bu mesajdan biraz sonra  ölü sayısının 10’a yükseldiğini açıklandı.

Video Haber

SARIGÜL: SABAHA KADAR SÜRECEK
Mecidiyeköy’de asansör kazasının meydana geldiği rezidans inşaatına gelerek bilgi alan Şişli Belediyesi Başkan Vekili Emir Sarıgül de olayla ilgili olarak basın mensuplarına bilgi verdi. Sarıgül şunları söyledi:

“Hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Asansörün 22’nci kattan, kardeşlerimizi, emekçi kardeşlerimizi taşıyan asansör aşağıya düşmesi neticesinde olan bir hadise. Şu anda gerek belediyemiz olarak, belediyemiz sağlık ekipleri, büyükşehir itfaiye, AKUT ve polis koordineli olarak çalışıyoruz. Şu anda cesetlerle yani vefat eden kardeşlerimizin tam olarak sayısını belirlemek üzere yoğun bir şekilde içeride çalışmalar var. Biz de belediyemiz olarak herhangi bir aksaklık var mı yok mu onlarla ilgili geniş çaplı araştırmalarımıza devam ediyoruz. Şişli Belediyesi olarak bütün ekiplerimizle sabaha kadar çalışmaların başında olacağız. Bir iki saat sonra tüm neticeyi kamuoyuyla paylaşacağız. ”

Ayrıntılar gelecek…

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.