Mehmet Altıparmak: Türk futbolunun en önemli problemi yöneticiler

0


Mehmet Altıparmak: Türk futbolunun en mühim problemi yöneticiler

Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, lise öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirmiş oldu. Altıparmak, “Türk futbolunun en mühim problemi bence yöneticilerdir. İşi bilenlerin işin başlangıcında olmamasıdır, bizim en büyük sıkıntımız budur” dedi.


Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak (ortada) ve futbolcular, öğrencilerle söyleşide bir araya geldi. (Fotoğraf: Mehmet Akif Parlak/Anadolu Ajansı)

DUVAR – Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Gazişehir Gaziantep’in teknik direktörü Mehmet Altıparmak, futbolcular Igor, Oğulcan Çağlayan ve Oğuz Ceylan ile Çamlıca Anadolu Lisesi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

‘HERKES ALTYAPI DİYOR AMA KİMSE BUNA EĞİLMİYOR’

Altıparmak, burada yapmış olduğu konuşmada takımlarının sürem sonunda şampiyon olacağına inandıklarını dile getirdi. Futbolcularında yanında yönetim ve altyapının da oldukça mühim bulunduğunu belirten Altıparmak, şunları söylemiş oldu:

“Türk futbolunun en mühim problemi bence yöneticilerdir. İşi bilenlerin işin başlangıcında olmamasıdır, bizim en büyük sıkıntımız budur. Hangi iş olursa olsun o işin içinden gelen insanlara bu işi bırakırsak, o işte büyük başarı olur. Biz kendi açımızdan bakarsak futbolu futbolun içinden gelenler yönetsin istiyoruz. Fakat bunu Türkiye’de şu an başarmak oldukça zor. Bunun neticesinde en üstten en alta kadar bu silsile olarak iniyor. Her yıl hepimiz ‘altyapı’ diye söylüyor fakat kimse buna eğilmiyor. Bu sebeple hoca geldiği süre 5-6 maçlık bir periyodu var ve bu iyi giderse devam ediliyor, yoksa gidiyorsunuz. Bu şekilde olunca hocalar kendini düşünmek zorundadır.”

‘GENÇ OYUNCULARI ZAMANA İHTİYACI VAR’

Genç oyuncuların zamana ihtiyacı bulunduğunu ve bu mevzuda her insanın sabırlı olması icap ettiğini özetleyen Altıparmak, “Şimdi taraftarlar her yerde söylüyor ‘gençler niye oynamıyor’ diye. Gençleri sahaya koyuyorsunuz ilk sövgü edenler, ilk ‘dışarı’ diye bağıranlar o yandaş grubu oluyor. Her şey emek ve sabır işidir” diye konuştu. (GAZİANTEP/AA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here